2 yıl geri ödemesiz kredi desteği! Üst limit 500 bin TL, uygun ödeme koşullarıyla faizsiz veriliyor! Başvurular başladı

Acil nakit para ihtiyacı olanlara kredi desteği müjdesi geldi. 2 yıl geri ödemesiz kredi, faizsiz veriliyor. Başvurular başladı, işte şartlar…

Ekonomi 30.09.2021 - 19:43 30.09.2021 - 19:51 Volkan Arık

2 yıl geri ödemesiz kredi desteği! Üst limit 500 bin TL, uygun ödeme koşullarıyla faizsiz veriliyor! Başvurular başladı. 6 aydan 24 aya kadar ödeme ertelemeli üst limiti 500.000 TL olan kredi fırsatı bu akşam duyuruldu. KOBİ’lere yönelik olarak başlatılan Kredi kampanyasında istihdam odaklı çalışan KOBİ’ler üst limiti 500.000 TL olan Kredi fırsatını hemen değerlendirebilecek. 24 aya kadar ödeme erteleme seçenekleri sunulan Kredi paketinde aynı zamanda Faizler son derece düşük ya da uygun koşulları sağlayanlar için faizsiz kredi seçenekleri var.

Acil nakit para ihtiyacı olan vatandaşlar için müjdeli haber bugün akşam saatlerinde geldi. KOBİ’lere avantajlı koşullarda üst limiti 500.000 TL olan faizsiz ve düşük faizli kredi seçeneklerini değerlendirebilecek. Vade seçenekleri 120 aya kadar uzayan kredi de 2 yıla kadar ödeme erteleme imkanı da bulunuyor. Kredi kampanyası istihdam odaklı olarak başlatılırken ağırlıklı KOBİ’lere yönelik veriliyor. Şu anda kredi paketinin toplam tutarı 23 milyar lira. Yani başvuru yapılması durumunda 23 milyar liralık kredi kobi'lere dağıtılacak. Peki başvuru şartları neler?

2-yil-geri-odemesiz-kredi-destegi-ust-limit-500-bin-tl-uygun-odeme-kosullariyla-faizsiz-veriliyo-3

İSTİHDAM ODAKLI VERİLİYOR

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bu akşam saatlerinde yapılan resmi açıklamaya göre KOBİ ağırlıklı şirketlere yönelik 23 milyon milyar TL tutarında kefalet hacmi oluşturan bir kredi paketi hazırlandığı ifade edildi. Mikro ve küçük işletmeler ve imalata dayalı ithal edilen ürünleri yerli olarak üretime imkanı olan yatırım teşvik belgesi sahibi şirketler ile yerli malı belgesi olan soğuk hava üniteleri ve araç iliklendirme kasa yatırımı yapan şirketler istihdama ilave katkı yapmaları halinde bu Kredi imkanından faydalanabilecek.

2-yil-geri-odemesiz-kredi-destegi-ust-limit-500-bin-tl-uygun-odeme-kosullariyla-faizsiz-veriliyo-2

24 AY GERİ ÖDEME YOK

Kobi'ler 100.000 TL üst limitli kredileri anında kullanabiliyor. Verilecek olan kredi, en az 6 En fazla 24 ay geri ödemesiz dönemli veriliyor. Kredilerin vadesi ise 120 aya kadar uzuyor. Mikro ve küçük işletmeler bu kapsamda her ilave istihdam için 100 bin TL kredi alabiliyor. İstihdama odaklanan firmalara 10 milyar TL KGF kefalet limiti konuldu. Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde nakdi ücret desteğinden faydalanmak kişileri istihdam eden işverenlerde bu kapsamda ilave Kredi kullanabiliyor. Şirketler ise kampanya kapsamında 500 bin lira üst limitli Kredi imkanından faydalanabilir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Soğuk zincir taşımacılığı yatırımlarını desteklemek amacıyla 3 milyar TL'lik kefalet programı oluşturuldu. Bu sektörde çalışan firmalar da başvuru yapmaları halinde 500.000 TL üst limitli Kredi imkanından yararlanabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@