2020'ye girerken gelecek koronavirüs salgınından habersiz milyonlarca vatandaş, Milli Piyango'dan biletlerini almış ve küçük de olsa umut beslemeye başlamıştı. Zira büyük ödülün tam 80 milyon lira olduğu açıklanmıştı.

2020'ye girerken gelecek koronavirüs salgınından habersiz milyonlarca vatandaş, Milli Piyango'dan biletlerini almış ve küçük de olsa umut beslemeye başlamıştı. Zira büyük ödülün tam 80 milyon lira olduğu açıklanmıştı. 31 Aralık günü gerçekleştirilen piyango çekilişi sonrası çeyrek bilet alan kişiler 20 milyon liralık ikramiyeye hak kazandı.

Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişi sonrası ikramiye almaya hak kazananlar, ödüllerine ulaştı. Ancak 80 milyonluk ikramiyeyi kazanan ve çeyrek bilet aldığı için ikramiyesi 20 milyon lira olan bir vatandaş biletini yıl boyunca kullanmadı. Biletin zaman aşımı tarihi olan 31 Aralık 2020 tarihi öncesi 20 milyonluk ikramiyeyi kazanan talihli nihayet ortaya çıktı.


Biletin zaman aşımı 28 gün sonra dolacaktı


İzmir'de yaşayan "1358490" numaralı çeyrek biletin sahibi, biletin süresinin dolmasına 28 gün kala ikramiyesini aldı. Biletin Konak ilçesinden satıldığı anlaşıldı. İkramiyeyi kazanan 53 yaşındaki talihlinin 3 çocuk sahibi olduğu belirtildi. 20 milyonluk ikramiyeye ulaşan vatandaşın aylık gelirinin ise 3 bin 500 lira olduğu açıklandı.

Yılbaşında Milli Piyango bileti aldığını unuttuğunu söyleyen talihli, bileti evde tesadüfen gördüğünü belirtti. İş yerinin yılbaşında dolacak kira kontratını ararken biletle karşılaştığını söyleyen talihli, neden ortaya çıkmadığını bu sözlerle anlattı.