20 yaşındaki Burcu koronavirüsü yenemedi!

Ankara'dan gelen bir haber koronavirüsün yaş dinlemediğini gösteriyor. Ankara'da yaşayan 20 yaşındaki Burcu Usanmaz özel bir şirkette çalışıyordu.

Genel 28.11.2020 - 19:15 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Ankara'dan gelen bir haber koronavirüsün yaş dinlemediğini gösteriyor. Ankara'da yaşayan 20 yaşındaki Burcu Usanmaz özel bir şirkette çalışıyordu. Bazı hastalık belirtileri üzerine hastaneye başvuran genç kız, yaptırdığı covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrendi.

Evinde gördüğü ilaç tedavisiyle hastalığı atlatmaya çalışan genç kız durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye başvurdu. Hastanede gördüğü 6 günlük tedavide durumu sürekli kötüye giden Usanmaz, yaşamını yitirdi. Genç kız memleketi Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.


Herhangi bir kronik hastalığı bulunmuyordu!


Burcu'nun zamansız ölümü ailesi ve arkadaşlarını yasa boğdu. Kaybettikleri Burcu'nun herhangi kronik bir rahatsızlığı bulunmadığını kaydeden amca Yunus Usanmaz, önce gripten şüphelendiklerini ifade etti. Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Burcu'nun eve gönderildiğini söyleyen amca Usanmaz, verdiği 6 günlük savaşı maalesef kazanamadığını belirtti. Burcu'nun virüsü nereden kaptığını bilmediklerini ifade eden Yunus Usanmaz, herkesin kendini güvende hissettiğini ancak bunun yanlış olduğunu kaydetti.

"Kimse 'benim başıma gelmez' demesin"


Ülkede her geçen gün artış gösteren vaka ve ölüm sayıları nedeniyle bazı kısıtlamalara gidildi. Koronavirüse bağlı ölümlerin 13 bin 100 bini aştığı Türkiye'de toplam 548 bin kişinin koronavirüse yakalandı. Tedavi göre kişilerden 392 bini ise koronavirüsü atlattı. İlerleyen süreçte vaka sayılarının artmaması halinde daha sert tedbirlerin alınabileceği kaydediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@