200 gram ekmeğe gelen zamla birlikte hangi şehirde ekmek pahalandı ortaya çıktı. TESK, yaptığı açıklamayla birlikte güncel ekmek fiyat bilgisini de paylaştı. Unlu mamullerdeki maliyet yükselince fırıncıların talebi karşılandı. O şehirde ekmek artık daha yüksek fiyata satılacak.

Ekmek ve unlu mamullerdeki maliyetin artmasıyla birlikte ekmeğe yeni bir zam geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) açıklamasıyla beraber hangi şehirde ekmeğin pahalandığı ortaya çıktı. Son günlerde unlu mamullere çeşitli şehirlerde zam yapılıyor. Son yapılan zam ise Diyarbakır şehrinde oldu.

Diyarbakır'da Ekmek 8 TL'ye Yükseldi!

Yapılan güncel açıklama ile birlikte ekmek fiyatında artış yaşandı. 8 TL'ye ulaşan 200 gram ekmeğin yanı sıra diğer ürünlerinin de güncel fiyat listesi de paylaşıldı. Diyarbakır'da ekmek fiyatlarına dair listeyi aktarıyoruz. Fırıncıların fiyat konusunda zam beklentisinin olduğu biliniyordu. 2023 yılı Şubat ayında ekmek fiyatlarına ilişkin detaylar aşağıda yer almakta.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Diyarbakır Güncel Ekmek Fiyat Listesi

400 gram pide ve lavaş ekmeği, 400 gram kepekli ve tam buğday ekmeği = 8 TL
600 gram Amed ekmeği = 12 TL
200 gram yalpı ekmek çeşitleri = 10 TL
100 gram poğaça, simit ve benzeri ürünler = 5 TL
0,70 gram lahmacun pişirme ücreti = 4 TL
1 adet ev ekmeği pişirme ücreti 3 TL, 200 gram somun ekmek = 4 TL
200 gram papatya ekmek, örük gibi ekmek çeşitleri = 4 TL
100 gram tost ve hamburger ekmeği = 2 TL