200.000 TL Konut Kredisi 120 Ay Vade İle Hangi Bankalar Kaç TL Taksitle İşlem Yapıyor? Oranlar Açıklandı

200.000 TL Konut Kredisi 120 Ay Vade İle Hangi Bankalar Kaç TL Taksitle İşlem Yapıyor? Oranlar Açıklandı. Konut kredisi almak isteyenler için yeni faiz oranları açıklandı. İşte haberin detayları...

Ekonomi 28.06.2021 - 23:35 28.06.2021 - 23:35 Vural Pars

Ülkemizde konut kredisi almak isteyenler, belirli bankaların kredi kampanyalarını sürekli güncel olarak takip etmektedirler. Ülkemizde konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerde bu kredi kampanyalarının güncelliğini araştırmaktadırlar. Konut sahibi olmak isteyen kişilerin başvuru yapacakları ve nakit sıkıntılarını giderecekleri yer bankalar olmaktadır. Bankalar üzerinden, sizlerde TL üzerinden konut kredisi çekebilir ve 120 ay vadeye kadar geniş bir vade oranlarıyla hizmet verebilirsiniz. 

Konut kredisi için araştırma yapan kişiler, istedikleri konut kredisi bulmak istemektedirler. İstedikleri konut kredileri düşük faizli ve uzun vadeli olması gerekmektedir. Vatandaşlar her ne kadar seçici davransalarda, bankalar da müşterilerini seçerken aynı şekilde seçiçi davranmaktadırlar. 

Bankalardan alacağınız konut kredilerinde banka kredi politikalarına uygun olmanız durumunda kredi onayı alabileceksiniz. Bu sebeple banka kredi siciliniz ve bankaya vereceğiniz gelir belgesi önemlidir. Başvuru yapmak isteyenler ayrıca evli olması durumunda da eş rızası belgesi istenmektedir. 

Kamu Bankaları Konut Kredisi Kampanyası 

Konut kredisi dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak kamu bankaları geliyor. Faiz oranlarının düşük olması ve hızlı onay vermesi bakımından bu bankalar tercih edilmektedir. Kamu bankalarından konut kredisi alacak kişiler, diğer bankalara göre daha düşük faizlerle işlem yapacaklardır. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankası'da talebin bu kadar çok olması yüzünden kredi kullanacak olan kişiler için faiz oranlarında indirim yaptı. Vakıfbank 1.37 faiz, Halkbank 1.38 faiz ve Ziraat Bankası 'da 1.37 faiz oranı ile konut kredisi kampanyası başlattı. 200 bin TL 120 ay vadeli kredi alacağınız zaman Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden aylık 3.405 TL kredi aylık ödeme yaparsınız. Halkbank ise 3.420 TL olarak aylık ödeme sunacaktır. 

Özel Bankalarda da Konut Kredisi Faizleri Düzeldi

Özel bankalar da konut kredisi faiz oranlarını düzelttiler. Faiz oranlarını düzelten bankalardan birisi olan Akbank, 1.39 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası'da aynı faiz oranı ile işlem yapıyor. Bu bankalardan 120 ay vadeli 200.000 TL kredi kullandığınızda aylık 3.436 TL aylık ödeme yapmış olacaksınız. 

konut-kredisi-kampanyaları

Konut kredisi kampanyalarını güncelleyen bankalar arasında İş Bankası ve Garanti BBVA'da var. Bu bankalar üzerinden de 120 ay vadeli 1.41 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank 1.51 faiz oranı ile konut kredisi veriyor. 120 ay vadeli 200.000 TL QNB Finansbank üzerinden konut kredisi alırsanız, 3.619 TL aylık ödeme yapacaksınız. Bankalar, sürekli olarak kampanyalarını güncel tutmaya devam edecektir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@