2022 Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Gündemin önemli konuları arasında asgari ücret zammı ve yaşanan son dakika gelişmeleri yer alıyor. Bugün asgari ücret görüşmeleri için 2 hafta başladı. Özellikle kritik virajda girilen bu dönemde vatandaşlar da arama motorunda asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri araması yapıyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar milyonlarca çalışanın zam beklentilerini arttırdı. Peki asgari ücrette son durum ne? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? işte asgari ücret son dakika gelişmeleri…

Milyonlarca çalışanın 2022 asgari ücret zammı açıklamasını Büyük bir merakla ve heyecanla bekliyor. Yeni asgari ücrete ilişkin görüşmeler geçtiğimiz hafta başlamıştı. Aralık ayının ortalarında asgari ücret zammı açıklaması yapılması beklenirken Bugün de görüşmeler sürüyor. Türk-İş’in ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıya işçi ve işveren tarafı ile birlikte hükümet temsilcileri de katılacak. Toplantıda işçi ve işveren tarafından taleplerinin öğrenebileceği açıklandı. Peki 2022 Asgari ücret ne kadar olacak? 2022 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

2022-asgari-ucret-ne-kadar-olacak-guncel-asgari-ucrette-son-dakika-gelismeleri-3

2022 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Milyonlarca Asgari ücretli çalışanı ilgilendiren asgari ücret tespit Komisyonu görüşmeleri 1 Aralık tarihinde başlamıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ilk toplantıda anket sonuçlarını açıklamış ve işçi kesiminin ağırlıklı olarak 3750 ile 4 bin lira arasında maaş beklentisi olduğunu söylemişti. İşveren kesiminde ise asgari ücret talebi 3500 ila 3750 TL arasında değişiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha önce yaptığı açıklamada bu yıl asgari ücrete görülmemiş zaman geleceğini söylemişti. Tarafların uzlaşmaya yakın olmasından dolayı asgari ücret zammı duyurusunun aralık ayı ortalarında yapılması bekleniyor.

Kritik toplantı bugün yapılıyor

1 Aralık tarihinde yapılan ilk toplantının ardından gözler ikinci toplantıya çevrilmişti. Bugün Türk-İş'in ev sahipliğinde asgari ücret Komisyonu ikinci toplantısını gerçekleştiriyor. Toplantıda işçi ve işveren taraflarının talepleri iletilecek. TİSK’in skin ev sahipliğinde yapılacak olan 3. toplantı ise 9 Aralık tarihinde gerçekleşecek. Bu toplantıya işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden beşeriye katılacak ve yeni yılda geçerli olacak olan asgari ücret oy çokluğu ile belirlenecek.