2022 net asgari ücret zammı sızdı! Rekor zam geliyor, asgari ücret 3400 TL oluyor! Bu yıl zamla tüm dertler bitecek!

Yıl sonu yavaş yavaş yaklaşırken 2022 asgari ücret zammı konusunda da araştırmalar başladı. Asgari ücretli vatandaşlar bu yıl rekor zam almaya hazırlanıyor. İşte yeni zamlı asgari ücret…

Ekonomi 11.10.2021 - 10:55 11.10.2021 - 10:55 Volkan Arık

2022 net asgari ücret zammı belli oldu! Rekor zam geliyor, asgari ücret 3400 TL oluyor! Bu yıl zamla tüm dertler bitecek! Milyonlarca çalışan yıl sonunun yaklaşmaya başlaması ile birlikte asgari ücret zammı için araştırma yapmaya başladı. 2022 Asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL olacak gibi soruların yanıtı arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu yıl emeklilere yapılan yüksek zamların ardından asgari ücret alan çalışanlarda da beklentiler arttı. 3 ay gibi kısa bir sürenin kaldığı yeni zam süreci için Tahminlerde peş peşe yayınlanmaya devam ediyor. Peki 2022 net asgari ücret ne kadar olacak? 2022 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak?

Türkiye'de milyonlarca çalışan asgari ücret maaş alıyor. Yıl sonunun yavaş yavaş yaklaşmaya başlaması ile birlikte asgari ücret zammı da çalışanlar tarafından arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Artık Aralık ayına çok kısa bir zaman kaldı ve Ocak'ta zamlı maaşları hesaplara yatacak. İşçilerin asgari ücret zammı konusunda talepleri bir hayli yüksek olurken iş verenler ise zamların yapılması halinde ödemekte güçlük çekeceklerini söylüyor. 2022 asgari ücret zammı ne kadar olacak? 2022 Asgari ücret kaç TL olacak? 2022 net asgari ücret ve detaylar haberimizde...

2022-net-asgari-ucret-zammi-sizdi-rekor-zam-geliyor-asgari-ucret-3400-tl-oluyor-bu-yil-zamla-tum-1

ASGARİ ÜCRET ZAMMI SIZDI NET 3400 TL

Milyonlarca çalışalım merakla beklediği 2022 net asgari ücret zammı ile ilgili gelen bilgilere göre yeni zam oranları çalışanları havalara uçuracak nokta asgari ücretle çalışan vatandaşların Yeni yılda 3400 TL net maaş alacağı öne sürülüyor. Enflasyon rakamlarının giderek artması ve aynı zamanda Hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşların alım gücü düşerken asgari ücretle çalışanlar Zam konusunda büyük umutla bekliyordu. Gelen son dakika bilgilerine göre ise asgari ücret zammı ile ilgili sızıntılar yaşanıyor. Alınan bilgiye göre yeni yılda asgari ücret 3400 TL üstünde olacak.

2022-net-asgari-ucret-zammi-sizdi-rekor-zam-geliyor-asgari-ucret-3400-tl-oluyor-bu-yil-zamla-tum-2

2022 ASGARİ ÜCRET ZAMMI KAÇ TL?

Mevcut asgari ücret 2 bin 825 TL. Ancak işçilerin bu rakamlar geçilmekte çok zorluk çektiklerini yaşanan enflasyon artışı nedeniyle artık Alım güçlerinin iyiden iyiye düştüğünü söylüyor. Ayrıca artan kiralar nedeniyle artık vatandaşlar başını sokacak bir ev bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle de hükümetten yeni yıl için çözüm bekleniyor. Asgari ücret zammı için çalışmalar şimdiden başlamış durumda. Asgari ücret belirleme komisyonu tarafından gerçekleşecek olan toplantılar sonucunda 2022 yılı asgari ücret açıklanacak. 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren asgari ücretle çalışanlar zamlı maaşlarını almaya başlayacak. Şu an için asgari ücrette ilk tahmin en az 3400 TL olması yönünde. Çünkü 2021 yılında Enflasyonun yüzde yirmi bandında çıkacağı tahmin ediliyor.

2022-net-asgari-ucret-zammi-sizdi-rekor-zam-geliyor-asgari-ucret-3400-tl-oluyor-bu-yil-zamla-tum-3

İŞÇİLER MUTLU İŞVERENLER ŞİKAYETÇİ

2022 asgari ücret zammı için beklentiler giderek artarken işçi ve işveren kesiminden de farklı açıklamalar var. İşçiler 3400 TL asgari ücret için umutlu ve mutlu ancak iş verenler de bir o kadar şikayetçi. İşverenler bu kadar yüksek bir zam yapılması durumunda işçi maaşlarını karşılamakta zorluk çekeceklerini ve iş yerlerini kapatmak zorunda kalacaklarını söylüyor. Ancak işçiler ise maaşların açlık sınırının altında kaldığını ve bir iyileştirme yapılmasının şart olduğunu düşünüyor. 2022 asgari ücret zammı yapılacak olan asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları sonrasında kamuoyu ile paylaşılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@