2022 Ramazan ayı ilk oruç ne zaman? Hangi gün oruç tutacağız, ilk İftar ne zaman olacak? 2 Nisan 2022 cumartesi günü oruç tutacak mıyız? On bir ayın sultanı ramazan ayı için artık sayılı günler kaldı. Vatandaşlar ise ilk oruç ne zaman sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, hangi gün sahura kalkılacak? Hangi gün oruçlu olacağız?

Ramazan ayı için geri sayım başladı. On bir ayın sultanı ramazan ayı öncesinde birçok kişi ise hangi gün oruç tutacağız sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. 2022 ilk Sahur ne zaman olacak, ilk oruç ne zaman tutulacak gibi birçok sorunun yanıtı arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki, 2022 ilk Oruç hangi gün? Ramazan ayı ne zaman başlıyor, Hangi gün oruç tutacağız? 2 Nisan cumartesi günü oruç tutacak mıyız? İlk İftar ne zaman olacak?

İslam aleminin büyük bir heyecanla beklediği Ramazan Ayı geldi çattı. Ramazan'a sadece sayılı günler kala vatandaşlar ilk oruç ve ilk iftar için araştırma yapmaya başladı. Bu yıl Ramazan ayı koronavirüs tedbirleri olmadan geçecek. Bu nedenle de herkesin evinde iftar sofraları kurulacak, sahurlar hazırlanacak. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında milyonlarca Müslüman ibadetlerini gerçekleştirecek. Şu anda birçok kişi ise arama motorunda ilk oruç ne zaman sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Peki, Ramazan ayında ilk Oruç hangi gün tutulacak? İlk sahur ne zaman yapılacak? İlk İftar ne zaman? 2 Nisan cumartesi günü oruç tutacak mıyız?

2022 Ramazan ayı ilk oruç ne zaman?

Milyonlarca Müslüman 2022 yılında ilk orucu ne zaman sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Ramazan ayı cumartesi günü itibari ile başlamış olacak. İlk teravih namazı 1 Nisan cuma akşamı kılınacak. 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gece ilk sahur yapılacak. Ayrıca Müslümanlar 2 Nisan cumartesi günü oruçlu olacak. İlk iftar yine 2 Nisan cumartesi yapılacak.

2 Nisan cumartesi günü oruç tutacak mıyız?

Rüyalarda Müslüman 2 Nisan cumartesi günü ilk orucu tutacak. Aynı gün ilk iftar yapılacak. Oruç tutmak isteyenler 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gece sahura kalkacak.

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

2022 Ramazan Bayramı ne zaman?

Bildiğiniz üzere Ramazan Bayramı 3 gün sürüyor. 1 Mayıs arife günü olacak. 2 Mayıs Pazartesi günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü olacak ve 4 Mayıs Çarşamba günü Ramazan Bayramı sona erecek. 2022 yılında Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı merak ediliyor. Ramazan Bayramı Pazartesi günü başlayıp çarşamba günü sona erecek ancak hafta sonu tatillerini de bağlayarak Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olabileceği şimdiden konuşulmaya başlandı.