Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2023 Şubat ödemelerine ilişkin açıklama yapıldı mı? Bu ay kimler ne kadar ödeme alacak? Aile Destek Programı güncel ödeme tarihi ve sosyal yardıma dair detaylar haberimizde...

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!

Düzenli olarak hesaplara yatırılan aile destek ödemelerine ilişkin detaylar paylaşıldı. Geçtiğimiz ayın ödemeleri Ocak ayı yerine Aralık ayının son günlerinde yatırılmıştı. Peki ya Şubat ayının aile destek ödemesi ne zaman ödenecek? İşte binlerce vatandaşı ilgilendiren destek parasına dair detaylar haberimizde...

Destek Ödemeleri Ne Zaman Hesapta?

2023 Şubat ayının aile destek ödemeleri 850 TL - 1250 TL arasında yapılacak. Dolayısıyla bu ödemelerin hesaplara ne zaman geçeceği merak ediliyor. Henüz resmi açıklama yapılmasa da Şubat'ın ilk haftasında ihtiyaç sahiplerine ödemeleri tanımlanacaktır.

Ödemeler 1 Yıl Sürecek

Aile destek ödemelerinin ortalama 1 yıl süreceği ve bu süre zarfında maddi desteğe ihtiyacı olanlara ödeme sağlanacağı belirtiliyor. Ödemeler çeşitli kriterlere göre belirlenecektir. Çocuğu olan ailelerin de başvurması öneriliyor. Güncel detaylarla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın desteklerini internet üzerinden de inceleyebilirsiniz. e-Devlet üzerinden çeşitli işlemler sağlamak ve sosyal yardım başvurusunda bulunmak mümkündür.