Sözleşmeli işçilerden kimler kadroya alınacak sorusu oldukça merak ediliyor. Bu anlamda haberimizde detayları verdik. 4D'li taşeron işçilere kadro müjdesi!

Sözleşmeli kamu personeline kadro hususu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Memur Sen Başkanı Ali Yalçın yaptığı son dakika açıklamasında sözleşmelilere kadro hususu ile ilgili , aynı işi yapıp değişik statüde sahip çoğu personelin olduğunu, kadro ile bu anlaşmazlığın ortadan kaldırılacağı söylendi. Ana konunun sözleşmeli personel konusundaki problemler olduğunu dile getiren Ali Yalçın, yaşanan problemleri şu şekilde sıraladı: "Vergi dilimi, görevde yükselme, yer değişikliği, ücretsiz izin, yemek ücreti, bunların tamamında kadrolu ve sözleşmelilerde değişiklikler mevcut. Bunun toparlanması gerekiyor. Bu da tam bu vakit diliminde olmalı." şeklinde konuştu. 

4D'li taşeron işçilere, 4B'li işçilere kadro müjdesi! 

4B'li personeller ile ilgili açıklama yapan ve o personellerin problemlerine değinen Yalçın, "657'deki 4b hükmü personel temininde sorun yaşandığı hallerde kullanılır. KPSS ile gerekli yetkinliği ölçülemeyen çalışanlarda, örneğin acil teknik servis elemanı gerektiğinde kullanılırdı. Bu istisnai bir haldi. Şimdi gelinen noktada sözleşmeli personel ana yola dönüştü. Bu durum son bulsun istiyoruz." diyerek sözlerini sürdürdü.

Kimlere kadro verildi! Son dakika

Yalçın sözlerinin sonucunda kimlerin kadroya geçeceğine değindi. Kadroya geçişte 3+1'e dönüldüğünü ifade etti ve kapsamın 550 bin vatandaşı kapsadığına yer verildi. Yalçın açıklamasında, "Kamuda kadroya geçişte 3+1 sistemine döndük. 550 bin vatandaşı içine alan bir kitleden söz ediyoruz. Ekim ayı içinde genel memnuniyeti oluşturacak bir çözüm bulacağız. Bu tartışmayı bitirmek ve kamuyu bir tüm olarak görmek lazım" dedi.

Cüzdanında Akbank kartı olanlara yeni haber! Son dakika açıklama yapıldı! Cüzdanında Akbank kartı olanlara yeni haber! Son dakika açıklama yapıldı!