İstanbul'da etkisini şiddetlendiren kar yağışı sonrası öğrenciler ve veliler gözleri İstanbul Valisine çevirmiş durumda. Peki, 21 Mart Pazartesi İstanbul okullar tatil mi? İstanbul'da Pazartesi yarın okul var mı, yok mu?

Özellikle haftasonu etkisini arttıran kar yağışı sonrasında öğrenciler ve veliler tatişl haberini bekliyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı bildirimde kar yağışı nedeniyle alınan bütün tedbirleri duyurdu. Kar yağışının etkileri artarken gözler Pazartesi gününe çevrildi. Peki, 21 Mart Pazartesi İstanbul okullar tatil mi? İstanbul'da Pazartesi yarın okul var mı, yok mu? İstanbul Valiliği açıklaması geldi mi? Mart ayında yoğun kar yağışı Türkiye'yi esir almış durumda. Bu anlamda okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. Öğrenciler ve veliler gözleri gözler İstanbul Valiliği'ne çevirmiş durumda. Bilindiği gibi okullar 18 Mart'a tatil edilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son hava hali raporuna göre İstanbul'da bugün, yarın ve piyasa günü yoğun kar yağışı etkili olacak. Peki, 21 Mart Pazartesi İstanbul okullar tatil mi? İstanbul'da Pazartesi yarın okul var mı, yok mu? İstanbul Valiliği açıklaması geldi mi?

21 Mart Pazartesi İstanbul okullar tatil mi? İstanbul'da Pazartesi yarın okul var mı, yok mu? İstanbul Valiliği ve MEB açıklaması 

İstanbul'da okulların 21 Mart Pazartesi günü tatil olup, olmayacağı ile ilgili henüz İstanbul Valiliği açıklama yapmadı. Açıklamayı takip ediyoruz gelir gelmez haberimizde olacak. 

İstanbul hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya çevrelerinin ve bu sabah ilk saatlerde Şanlıurfa, Adıyaman çevrelerinin kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların Marmara'nın doğusu, İstanbul, Karadeniz'in sahil illeri, Doğu Anadolu'nun ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde yer yer güçlü ve yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don vakası bekleniyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

İSTANBUL °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, Aralıklı kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların mahalli olmak üzere güçlü kar sağanakları şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul Valiliği uyardı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün bu sabah saat 10.30’daki bilgilerine göre İstanbul çapında bugün, saat 12.00-24.00 arası Kuzey kesimleri yer yer yoğun olmak üzere güçlü kar yağışları bekleniyor. Lütfen dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım" dedi.

İstanbul'da şiddetli kar var

Yağışların Marmara'nın doğusu, İstanbul, Karadeniz'in sahil illeri, Doğu Anadolu'nun ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde yer yer güçlü ve yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.