Türkiye'yi haftalardır etkisi altına alan kar yağışı şiddetini arttırmaya devam ediyor. Öğrencilerin gözü ise Valiliklerde. Peki 22 Mart Salı (yarın) okullar tatil mi? Yarın-bugün hangi iller ve ilçelerde kar tatili var? İşte Valilik ve MEB açıklaması

22 Mart Salı (yarın) okullar tatil mi? Sorusu şu saatler itibariyle öğrenciler ve veliler tarafından sorgulanmaya başladı. Ülkemizin çoğu ilinde kar yağışları etkisini göstermeye devam ediyor. Kar yağışlarının bulunduğu illerde yaşam sürdüren öğrenciler yarın okulların tatil olup olmadığını incelemeye başladı. Peki yarın-bugün hangi iller ve ilçelerde kar tatili var? Valilik ve MEB açıklaması var mı? İşte tüm detaylar haberler sayfamızda. 

22 Mart Salı (yarın) okullar tatil mi? Yarın-bugün hangi iller ve ilçelerde kar tatili var? Valilik ve MEB açıklaması

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 17 ilin tamamında ya da birtakım ilçelerinde 21 Mart Pazartesi günü eğitime ara verilmişti. Şimdi gözler 22 Mart Salı gününe yani yarına çevrilmiş durumda. Kar tatili gelirse anı anına ilan365.net'te detayları vereceğiz. Kar tatili olan iller listesi sık sık araştırılan konular arasında yer aldı. Hafta başından itibaren çoğu ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle peş peşe kar tatili haberleri geldi. Yurdun çoğu yerinde bugün de etkili olan kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceği sorgulanıyor. 

Ülkemizde beklenen hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), Batı Karadeniz, Orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Konya, Ankara, Kırşehir, Sivas, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul çevrelerinin yağmurlu geçeceği ön görü ediliyor.

Bölgelere göre hava durumu nasıl?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, (Edirne çevreleri ile Balıkesir'in güneyi hariç) hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 8°C
Çok bulutlu, hafif yağmurlu

İSTANBUL °C, 7°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif karlakarışık yağmur yüksekleri kar yağışlı

KOCAELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı!

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerde orta kuvvette buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 11°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 11°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in Toroslar mevkisinin aralıklarla hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 15°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 15°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas ve Kırşehir çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Konya, gece saatlerinde Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 3°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 1°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

KAYSERİ °C, 1°C
Parçalı bulutlu

KONYA °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklarla hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Kastamonu çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU °C, 1°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

DÜZCE °C, 5°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KASTAMONU °C, 2°C
Çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 6°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 6°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

TOKAT °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 1°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

KARS °C, -3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

MALATYA °C, 6°C
Parçalı bulutlu

VAN °C, 2°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 8°C
Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu