22 Mart Salı yani yarın kar tatili olan iller merak edilmeye başlandı. Gözler Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu Valiliğinde. Kar tatili var mı? İşte bugün-yarın kar tatili olan iller...

Ülkemizi yoğun şekilde etkisi altına alan kar yağışları bitmek bilmiyor. Bu anlamda öğrencilerin radarları Valilere çevrilmiş durumda. Bilkindiği gibi dün 17 ilde okullar tatil edilmişti. Öğrenciler ve veliler bugün de tatil olmasını bekliyor. Peki 22 Mart Salı Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu Valiliği okullar tatil mi? Bugün-yarın kar tatili olan iller hangileri? Haberimizde tüm detayları verdik. 

22 Mart Salı Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu Valiliği okullar tatil mi? Bugün-yarın kar tatili olan iller hangileri?

Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu'da vatandaşlar 22 Mart Salı yarın okulların tatil edilmesini bekliyor. Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu'da kar yağışı şiddetini baya bir arttırdı. Özellikle Düzce'de kar yağışı 2  metreyi geçmiş durumda. Bahsi geçen iller için son dakika kar tatili haberleri gelirse ilan365.net olarak takipteyiz. 

Ordu hava durumu

Rize hava durumu

Düzce hava durumu

Sinop hava durumu

Gözden kaçırmayın

Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular... Kafalar Karıştı! Yeni Nesil "Bergen" Petek Dinçöz Değil de Can Tanrıyar Çıktı! Mahkemelik Oldular...

Bolu hava durumu

Düzce, Rize, Ordu, Sinop, Bolu'da okullar dün tatil edilmişti

ORDU

Ordu’nun birtakım ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 21 Mart Pazartesi ara verildiği bildirildi. Valilikten oluşturulan yazılı açıklamada, şehirde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gürgentepe, Gölköy, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerindeki okulların tamamında, Altınordu, Fatsa, Gülyalı, Perşembe ve Ünye ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 21 Mart Pazartesi günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, söz hususu ilçelerdeki engelli ve hamile kamu görevlilerinin de 21 Mart Pazartesi idari izinli sayılacağı kaydedildi.

SİNOP

Sinop’ta Türkeli, Ayancık, Dikmen, Durağan, Gerze ve Erfelek ilçelerinde kar ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitime 21 Mart Pazartesi ara verildi.

RİZE

Rize’de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ve birtakım ilçelerde taşımalı eğitime 21 Mart Pazartesi ara verildiği bildirildi. Valilikten oluşturulan açıklamada, il çapında etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ilçe, Hemşin, Çamlıhemşin, İyidere, Ardeşen ve İkizdere ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 21 Mart Pazartesi günü tatil edildiği belirtildi.

DÜZCE

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, meteorolojik bilgilere göre bölümde beklenilen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle şehir çapında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Atay ayrıca, engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına karar verildiğini kaydetti.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Ümit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşullarından ötürü il çapında resmi ve özel okul evveli eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokullar, liseler, rehabilitasyon merkezleri, halk eğitimi merkezlerinde eğitim öğretime ara verileceğini duyurdu. Ümit, ayrıca, engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına karar verildiğini bildirdi.