22 Nisan hava durumu: Sağanak uyarısı yapılan illerimiz! 

Meteoroloji'nin 22 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, bazı illerimiz için sağanak uyarısında bulunuldu. 

Güncel 22.04.2021 - 08:14 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Meteoroloji'nin 22 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneydoğu kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğu kesimleri (Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Ankara), Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve yerel olarak gök gürültülü sağanak bekleniyor. 

Hava sıcaklığı

Türkiye'nin doğu kesimleri, iç kesimleri ve güney kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerine kıyasla yüksek olacağı tahmin ediliyor. Türkiye'nin batısında ise hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olacağı öngörülüyor. 

Rüzgâr

Rüzgârın genel olarak güneyden ve güneybatıdan hafif ve orta şiddette esmesi beklenirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgâra dikkat!

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve kuzey kesimlerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın etkili olacağı öngörüldüğünden vatandaşların muhtemel risklere karşı hazırlıklı olmaları önem taşıyor.

İstanbul hava durumu

Parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi beklenen İstanbul'da en yüksek sıcaklığın 17 derece olacağı tahmin ediliyor.

Ankara hava durumu

Parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçeceği tahmin edilen Ankara'nın kuzeyinde öğle vakitlerinin ardından sağanak yağış bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 18 derece olacağı öngörülüyor.

İzmir hava durumu

Parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği öngörülen İzmir'de en yüksek sıcaklığın 22 derece olması bekleniyor.

Antalya hava durumu

Parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi beklenen Antalya'da en yüksek sıcaklığın 22 derece olacağı tahmin ediliyor.

Zonguldak hava durumu

Parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilen Zonguldak'ta en yüksek sıcaklığın 15 derece olması bekleniyor.

Trabzon hava durumu

Parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülen Trabzon'da öğle vakitlerinin ardından sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 14 derece olması bekleniyor. 

Erzurum hava durumu

Parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçeceği tahmin edilen Erzurum'da en yüksek sıcaklığın 20 derece olacağı öngörülüyor. 

Diyarbakır hava durumu

Parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği öngörülen Diyarbakır'da en yüksek sıcaklığın 27 derece olması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@