Ülkemizin ve finans piyasamızın en köklü ve de en eski bankalarından olan Halkbank, faaliyete başladığı günden bu güne yatırımcılarına, girişimcilere ve de tüketicilere farklı açılardan destek olmaktadır. Banka, vermiş olduğu krediler ile bugüne kadar milyonlarca kişiye ev, araba almalarında yardımcı olmuş, daha birçok hayalin gerçekleşmesini sağlamıştır. Halkbank, faizsiz kredi imkanları sayesinde girişimcilere de büyük bir rahatlık sunmaktadır. Faizsiz kredi ile birçok iş sahasına ve de girişimciye destekler sunulmaktadır.

Kadın Girişimcilere Müjde!

Sıfır faiz oranı ile kredi imkanı sağlayan Halkbank, farklı bankacılık ürünleri ile beraber devlet desteğini herkesin faydalanabileceği şekilde sunmaktadır. Bu kapsamda bazı meslek grupları için fırsat sayılabilecek önemli bir destek sağlamaktadır. Söz konusu bu destek, KOSGEB bağlamında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi paketini tamamlayan, henüz 30 yaşını aşmamış olan kadın girişimcilere yönelik olarak verilmektedir. Bu kredi imkanından yararlanabilmek için ise en az 1 yıllık ustalık belgesinin olması gereklidir. Destekleme tutar miktarı ise 100 bin TL ve 225 bin TL arasında bir tutarda değişebilmektedir. Bu kapsamda, eğer sizler de yeni bir girişimci iseniz ve de ilk defa iş kurmayı düşünüyorsanız Halkbank’ın sunduğu 100 bin TL’ye kadar olan faizsiz kredi imkanından faydalanmayı düşünebilirsiniz. Ancak bunu alabilmek için en az 1 senelik ustalık belgenizin olması gereklidir. Ayrıca ilgili meslek kolunda son 1 sene içinde işletme kurmuş iseniz de 225 bin TL’ye varan tutarda kredilerden faydalanmak söz konusu olabilmektedir.

225000-tl-destek-odemesi-kadin-girisimcilere-faizsiz-olarak-verilecek-halkbank-duyuru-yapti-basv

Kaybolmaya Başlayan Meslek Kolları İçin de Ayrı Destek Verilecek

Halkbank’tan önemli sayılan diğer bir destek kalemi ise geleneksel, kültürel ve sanatsal değere ve öneme sahip olan ancak kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında çalışan kişiler için sunulmaktadır. Eğer sizler de bu unutulmaya başlayan nadide meslek kollarından birini icra ediyor iseniz ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesine sahipseniz, sizler de Halkbank tarafından sunulan faizsiz kredi desteğini alabilme şansına sahipsinizdir. Söz konusu bu meslek kollarından el dokuma, çini, bakır işlemesi, baston ustacılığı, Keçecilik gibi unutulmaya başlamış olan meslekler olarak karşımıza çıkmaktadır.