25 bin TL ve 27 bin TL promosyon açıklaması geldi. Merakla beklenen promosyon ödemelerinde güzel haber var.

Milyonlarca kamu çalışanı banka promosyon miktarlarını yakından takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Personeli 25 bin TL, polisler de 27 bin TL promosyon almıştı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),  personelinin ne kadar ve ne zaman promosyon alacağı merak konusu oldu. İşte detaylar…

Son zamanlarda kamu çalışanları bankaların promosyon sözleşmelerini yakından takip ediyor. Milyonlarca memuru ilgilendiren promosyon ödemeleri her kurum tarafından değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda bazı kurumların promosyon ödemesi aldıkları da bilinmektedir. Dolayısı ile MEB, personelleri ne kadar ve ne zaman promosyon alacaklarını araştırmaya başladı.

MEB’ ten Promosyon Açıklaması Geldi!

Son zamanlarda küresel çapta bir ekonomik krizin yaşandığını ifade edebiliriz. Bunun temel sebebi de tedarik zincirinde aksaklıklara sebep olan covid- 19’u gösterebiliriz. Peki pandeminin ortaya çıkmasında ki temel sebep ne diye sorarsak acaba nasıl bir cevap alırız. Bu bağlamda şunu ifade edebiliriz ki dünya genelinde ısınmaların arttığı ve buna bağlı olarak da kuraklığın arttığını ifade edebiliriz. Hatta daha da ötesi bütün dünyada iklim değişikliğini yaşandığını belirtebiliriz.

Küresel ısınma ile beraber hastalık, kuraklık, kıtlık ve daha birçok şeyin ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Şuradan şunu çıkarabiliriz ki doğrudan olmasa da dolaylı olarak ekonomik krizin sebeplerinden bir tanesi de iklim değişikliğidir diyebiliriz. Peki iklim değişikliğinin temel sebebi nedir? Buna verilecek en doğru cevap şu olacaktır: Fosil enerji kaynakları kullanımının bütün dünya genelinde daha çok kullanılması iklim değişikliğinin temel sebebidir. 

Fosil enerji kaynaklarına alternatif olabilecek enerji kaynağı olarak ülkeler, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya yönelmiştir. Bilhassa enerji hususunda AB, dışa bağımlıdır. Aynı zamanda kuruluşunda dahi kömür ve çelik topluluğu olarak kurulmuştur. Bu bağlamda AB fosil enerji kaynağı olan kömürden ve doğal gazdan hem enerjide arz güvenliğini sağlamak açısından hem de dışa bağımlılığı azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiştir. 

Promosyon Ne Zaman ve Ne Kadar Yatacak?

Ekonomik krizin sebeplerine daha da öteye giderek ortaya çıkan sonuçlara değindik. Böylesi bir ekonomik ortamda insanlar ihtiyaçlarını karşılamada problem yaşıyor diyebiliriz. Öte taraftan memurlar da alacakları promosyonu merakla bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. MEB personeli açıklamaları yakından takip ediyor.

İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi! İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi!

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı personeline 25 bin TL promosyon ödemesi yapılırken polislere de 27 bin TL promosyon verildi. Ayrıca Sağlık Bakan’ lığı personeli de promosyon ödemelerini yakından takip etmeye devam ediyor. Sağlık bakanlığında ihale usulü yapılan promosyon ödemlerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca el attı. Bu kapsamda iki kamu bankası ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer’ in talimatı ile yenilenen banka promosyon sözleşmesi ile Bakanlık merkez teşkilatı personelinin promosyonu belirlendi. Revize edilen promosyon 25 bin 500 TL’ ye çıkarıldı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankasıyla personele 3 bin TL ödenmek şeklinde 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması güncellendi. Öte taraftan vurgulanan bir diğer konu da bu promosyonların hesaplara ne zaman yatacağıydı. MEB merkez teşkilatında görev yapan personelinin promosyonu 25 bin 500 TL çıkarıldığını belirtti. Personele ödenecek promosyon 16 Kasım 2022 tarihinde hesaplara yatırılacağı ifade edildi.    

Üç yılı kapsayan promosyonu almayı bekleyen personel için bu açıklama oldukça önem arzı ediyordu.