Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin polisin istihdam edilmesi için yapılan 26. dönem POMEM sınavları tamamlandı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin polisin istihdam edilmesi için yapılan 26. dönem POMEM sınavları tamamlandı. Peki, 26. dönem POMEM sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanacak olan 26. dönem POMEM sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından POMEM sonuçlarıyla ilgili açıklama geldi. POMEM sözlü sınav sonuçlarının geç açıklandığını belirten Bakan Soylu, 20 bin kişinin sınavlara katıldığını ve 200 bin kişinin de başvuruda bulunduğunu açıkladı. Polis Akademisi Eğitim Merkezi'ne 7 bin kişinin kabul edileceği duyuruldu.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun


Elazığ ve Van depremlerinden dolayı sürecin uzadığından yakınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 26. dönem POMEM sonuçlarının bir an önce açıklanması gerektiğinin altını çizdi. Öte yandan Polis Akademisi tarafından 27. dönem POMEM başvuru şartlarının Mart ayı içerisinde alınmaya başlayacağı iddiaları ortaya atıldı. Polis Akademisi'nin resmi internet sitesi www.pa.edu.tr üzerinden 26. dönem POMEM mülakat sınavı sonuçları açıklanacak. Henüz sınav sonuçları açıklanmadı. Başvurusu işleme alınan ve fiziksel yeterlilik/ mülakat sınavlarına katılan adayların sayısının fazla olmasından dolayı gecikme yaşandığı ifade edildi. Sınav sonuçları olumlu yönde olan adaylara posta yolu ile ulaşılıyor.Ayrıca, PMYO sonuçlarına göre yedek adaylarda belirleniyor. Polis Akademisi'nin sitesinde yedek adayların isim listesi yayınlanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Özel Harekatı (PÖH) sonuçlarının önce açıklanacağını belirtti. PÖH sonuçlarının ardından da POMEM sonuçları yayınlanacak. Adayların güvenlik ve arşiv soruşturmasından geçmesi gerekiyor. Fiziksel yeterlilik sınavında en az 60 puan almayı başaramayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. 26. dönem POMEM sınavında başarılı olamayan adaylar 27. dönem POMEM sınavlarına başvuruda bulunabiliyor. Adaylar, 30 yaşının üstünde olmadıkları sürece her yıl sınavlara katılma hakkına sahip bulunuyor.