26 Nisan hava durumu: İki bölgeye toz taşınımı uyarısı!

Meteoroloji'nin 26 Nisan Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve güney kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor. 

Güncel 26.04.2021 - 08:16 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Meteoroloji'nin 26 Nisan Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin iç kesimleri, kuzey kesimleri ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri ve İç Anadolu Bölgesi ile Adıyaman çevrelerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli'de sabah vakitlerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. Hatay ve Osmaniye çevrelerinde ise akşam ve gece vakitlerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Hava sıcaklığı

Türkiye'nin iç kesimlerinde hava sıcaklıklarının 2-4 derece artış göstereceği tahmin ediliyor. Türkiye'nin doğu kesimleri ve güney kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerine göre fazla olacağı öngörülüyor. 

Rüzgâr

Türkiye'nin batı kesimlerinde rüzgârın kuzeyden ve kuzeydoğudan hafif ve orta şiddette esmesi bekleniyor. Türkiye'nin doğusunda ise rüzgârın güneyden hafif ve orta şiddette eseceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve kuzey kesimleri ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına eseceği öngörülüyor. 

Toz taşınımı için uyarı!

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ve güney kesimleri ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde toz taşınımı bekleniyor. Bu nedenle vatandaşların dikkatli olmaları önem taşıyor. 

İstanbul hava durumu

İstanbul'un 26 Nisan Pazartesi günü genel olarak parçalı bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitlerinde yerel olarak çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 17 derece olacağı öngörülüyor.

Ankara hava durumu

Ankara'nın 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, doğu kesimlerinde öğle vakitlerinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 14 derece olacağı tahmin ediliyor.

İzmir hava durumu

İzmir'in 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi beklenirken, en yüksek sıcaklığın 22 derece olacağı tahmin ediliyor.

Antalya hava durumu

Antalya'nın 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi beklenirken, en yüksek sıcaklığın 25 derece olacağı öngörülüyor.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, sabah vakitlerinde sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 11 derece olacağı tahmin ediliyor.

Trabzon hava durumu

Trabzon'un 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 13 derece olacağı öngörülüyor.

Erzurum hava durumu

Erzurum'un 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, zamanla sağanak yağış ve yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 20 derece olacağı tahmin ediliyor.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın 26 Nisan Pazartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 31 derece olacağı öngörülüyor. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@