27 Mart MSÜ sınavı soru ve cevapları ile MSÜ taban - tavan puanları! Kadın, erkek, subay, astsubay kontenjanları sınava giren adaylar tarafından merak ediliyor. İşte tüm detaylar

27 Mart MSÜ sınavı soru ve cevapları ile MSÜ taban - tavan puanları! Kadın, erkek, subay, astsubay kontenjanları araştırılmaya başlandı. MSÜ sınavı yapıldı. Sınava katılım sağlayan adaylar, aşamaları heyecanla araştırma yapıyor. Milli Savunma Üniversitesi(MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile eş güdümlü pek çok husus da gündeme geldi. Bunlardan biri de taban puanları oldu. Peki, MSÜ Taban - Tavan puanları 2022 nasıl? Kadın, erkek, subay, astsubay MSÜ 2022 taban puanları ve kontenjanları duyuruldu mı? MSÜ seçimleri ne vakit yapılacak? 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2022-MSÜ)'nda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek taban puanı ya da daha yüksek puan alan adayların 2'nci seçim aşamalarına katılması hedefiyle yapılacak davet https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

MSÜ Taban - Tavan puanları 2022

MSB Milli Savunma Üniversitesi 2022 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri Haziran - Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

27 Mart MSÜ sınavı soru ve cevapları 

Geçtiğimiz sene 4 Nisan tarihinde oluşturulan MSÜ imtihanının sonrasında imtihan soruları ve %10'luk yanıt anahtarı kitapçığı yayınlanmıştı. ÖSYM, 2022 MSÜ imtihan soruları ve yanıt anahtarı kitapçığı ile ilgili bir açıklama yapmasa da bu sene de imtihan sonrasında yanıt anahtarı kitapçığın %10'luk kısmının erişime açılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Adayların yanıt kâğıtlarının görüntüleri ve yanıt kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular doğrultusundan okunması neticesi elde edilen aday yanıtları ve soruların doğru yanıtları ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebiliyor.

27 Mart MSÜ sınavı soru ve cevapları için tıklayınız

Adaylar imtihan neticelerini; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara netice belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen netice verileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik imtihan netice belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" prosedürünü hizmete sunmuştur. Bu nedenle kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem doğrultusundan herhangi üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz hususu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üstünde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.