Emekliye Cumhuriyet Bayramı'nda üçüncü ikramiye geliyor. TBMM yeni emekli ikramiyesine onay verdi mi? 29 Ekim'de emeklinin alacağı parayla ilgili kulis bilgileri sızdırıldı mı? İşte yeni ikramiye...

Milyonlarca emeklinin araştırdığı üçüncü ikramiye türü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ile ilgili bilinmezlik devam ediyor. Rekor düzeyde bir ikramiye ödenmesi muhtemel gözükmekte. TBMM'den bu konuyla ilgili nasıl bir karar çıkacak?

Emekliye Üçüncü İkramiye Ödenecek mi?

Emeklilerin yeni bir ikramiyeye olumlu baktıkları belirtilse de hükümet bu konuda nasıl bir adım atacak belirsizlik sürüyor. Yakında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da açıklama gelecektir. TBMM'de onay verilmesi halinde ikramiye ile ilgili düzenlemenin gelmesi de ihtimaller arasında.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Ekim ayında faaliyetlerine başlaması, emekli maaşlarındaki olası zamların gündeme gelmesine yol açtı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, emekli maaşlarıyla ilgili Meclis'te önemli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Bu açıklama, emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağına dair spekülasyonlara sebep oldu. Ayrıca, emeklilere özel ikramiye dağıtılıp dağıtılmayacağı da tartışma konusu haline geldi.

Cumuriyet'in 100. Yılına Özel Emekli İkramiyesi!

Meclis'in yeni dönemde emekli maaşlarına yapılacak zamlar üzerine odaklanmasının yanı sıra, emeklilere özel ikramiye dağıtılması da gündemde. Bu bağlamda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Hazine ve Maliye Bakanı'nın konu üzerine istişarelerde bulunacağı bildirildi. Özellikle, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünde emeklilere ikramiye verilmesi konusunda çeşitli söylentiler ortaya atıldı. Ancak bu konuda henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Eğer emeklilere 5000 TL'lik bir bayram ikramiyesi verilmesi yönünde bir karar alınırsa, bu durum halka duyurulacak.