29 Nisan hava durumu: Kuvvetli sağanak ve lodos uyarısı yapılan illerimiz!

Meteoroloji'nin 29 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Muğla ve İzmir'de kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi'nde lodos bekleniyor. 

Güncel 29.04.2021 - 08:07 04.05.2021 - 04:18 İlan35

 Meteoroloji'nin 29 Nisan Perşembe günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin iç kesimleri ve kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimlerinin yanı sıra Ardahan, Iğdır, Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Konya, Denizli, Muğla ve Aydın'da yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığı ve rüzgâr

Türkiye'de hava sıcaklığının mevsim normallerine kıyasla yüksek olacağı öngörülüyor. Rüzgârın genel olarak güneybatıdan ve batıdan hafif ve orta şiddette esmesi bekleniyor. Batı Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi, İç Ege ve Güney Ege'de güneybatı ve güneyden kuvvetli rüzgâr ve fırtına eseceği tahmin ediliyor. 

İstanbul hava durumu

İstanbul'un 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 22 derece olacağı öngörülüyor.

Ankara hava durumu

Ankara'nın 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 28 derece olacağı tahmin ediliyor.

İzmir hava durumu

İzmir'in 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 28 derece olacağı öngörülüyor.

Antalya hava durumu

Antalya'nın 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 26 derece olacağı tahmin ediliyor.

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 18 derece olacağı öngörülüyor.

Trabzon hava durumu

Trabzon'un 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, söz konusu şehrin iç kesimlerinde öğle vakitleri itibarıyla yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 18 derece olacağı öngörülüyor.

Erzurum hava durumu

Erzurum'un 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, öğle vakitlerinin ardından yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisini göstereceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 21 derece olacağı tahmin ediliyor.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın 29 Nisan Perşembe günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 32 derece olacağı öngörülüyor. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@