3 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapanların hesabına karşılıksız 65.000 TL yatacak! Başvuru şartları belli oldu! Kendi işinin patronu olmak isteyen ama sermaye bulamayanlar için müjde geldi. Tam 65.000 TL karşılıksız olarak verilecek. Engelli ve eski hükümlüler de yararlanabiliyor. İŞKUR öyle bir müjde verdi ki artık iş kurmak isteyen herkes bu destek sayesinde yeni bir adım atarak kendi işinin sahibi olacak. Başvuru süreci hala devam ediyor. Hem e-Devlet üzerinden hem de İŞKUR merkezleri aracılığıyla başvurular kabul ediliyor. İŞKUR hibe desteği hakkında tüm detaylar haberimizde…

Kendi işini kurmak isteyenler için İŞKUR'dan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliği ile karşılıksız hibe desteği geldi. Özellikle engelli ve eski hükümlü vatandaşlar için başlatılan program da kendi işini kurmak isteyenler başvuru yapmaları durumunda 65 bin TL'ye kadar hibe desteği alabiliyor. Engelli girişimciler ile eski hükümlü girişimciler için süreç başladı. Başvurular 3 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen engelli vatandaşlar e-devlet aracılığı ile evlerinden çıkmadan başvuru işlemleri gerçekleştirirken eski hükümlüler için başvurular ise Adalet Bakanlığı aracılığı ile yapılacak. İŞKUR hibe desteği başvuru şartları ve detaylar haberimizde...

3-aralik-2021-tarihine-kadar-basvuru-yapanlarin-hesabina-karsiliksiz-65000-tl-yatacak-basvuru-sa-3

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILIYOR

Engelli vatandaşlar için başvuru işlemleri de kolaylaştırıldı. Evlerinden bile çıkmalarına gerek kalmadan e-devlet aracılığıyla başvuru işlemlerini yapabilecek olan engelliler, www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayınlanan rehberi takip edebilir. Başvurular için son tarih ise 3 Aralık 2021 olarak açıklandı. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşların projelerini de sunmaları gerekiyor.

Eski hükümlüler için ise başvurular Adalet Bakanlığı aracılığıyla kabul ediliyor. Başvurularını Adalet Bakanlığı üzerinden yapacak olan eski hükümlüler, ilgili birimler aracılığıyla projelerini Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ne gönderebilecek.

3-aralik-2021-tarihine-kadar-basvuru-yapanlarin-hesabina-karsiliksiz-65000-tl-yatacak-basvuru-sa-2

BİNLERCE ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜYE DESTEK SAĞLANDI

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere bugüne kadar İŞKUR tarafından binlerce lira destek sağlandı. 2014 yılında başlatılan proje kapsamında 3 bin 198 engelli ve 2 bin 315 eski hükümlü vatandaş iş planlarını sunarak 229 milyon TL’yi aşan desteğe ulaştı. Yeni proje kapsamında da daha fazla vatandaşın girişimci olabilmesi için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden kabul ediliyor. Başvurularını tamamlayan vatandaşların projeleri uygun bulunursa İŞKUR hemen hibe desteği veriyor.

3-aralik-2021-tarihine-kadar-basvuru-yapanlarin-hesabina-karsiliksiz-65000-tl-yatacak-basvuru-sa-1

SON BAŞVURU 3 ARALIK 2021

Ancak engelli ve eski hükümlüler için başvuru süreci giderek kısalıyor. Hibe desteği almak için başvuru yapmak isteyenlerin gerek e-devlet, gerek İŞKUR, gerekse Adalet Bakanlığı aracılığıyla yapacakları başvurularda son gün 3 Aralık 2021. Bu tarihe kadar projelerini hazırlayacak olan vatandaşların gecikmeden işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Başvuru sürecine ilişkin rehber ise www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yer alıyor.