3 Bankadan son dakika duyurusu! Bankamatik kartı olanlara yeni karar sonucu 20.000 TL ödeme yapılacak konu ile detaylar…

Özellikle pandemi döneminde ekonomik yönden sıkıntılar yaşayan vatandaşlar, nakit bulmak için başvurdukları ilk kurum bankalar oluyor. Bankaların sunmuş olduğu kampanyalara katılarak peşin ya da taksitli kredi imkânlarından faydalanıyor. Eğer sizlerinde nakit ihtiyacınız var ise, bankaların belli zamanlarda yapmış olduğu kampanyalara katılarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit ihtiyacı hisseden kişilere bankalar tarafından yeni bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada bankamatik kartı olanlara öncelik hakkı verilecek. Bankamatik kartı olan kişilere 20.000 TL tutarında 36 ay vadeye dayanan, 3 ay ertelemeli kredi verilecek. Onay alınmış olan tutar hemen hesaplara yatacak. Bu konuda kolları sıvayan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ilk sırada yer alıyor.

Üç Bankadan 15000 TL Kredi Kampanyası

Kamu sektöründe hizmet veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanyaya, Vakıfbank ve Halkbank da eklendi. Her üç banka 20.000 TL ye kadar müşterilerinin hesaplarına bu tutarı yatıracak. Hangi bankaya başvuru yapmak istiyorsanız o bankada hesabınızın bulunması şart. İster internet üzerinden, isterseniz mobil bankacılık üzerinden ya da ATM lerden bu krediyi kullanma imkanınız mevcut..

3-bankadan-duyuru-geldi-bankamatik-karti-olanlarin-hesaplarina-20000-tl-yatacak

Kredi ve Başvuru Şartları Belli Oldu!

Her üç kamu bankasının uygulamaya koyacağı 20.000 TL tutarındaki kredilerde bazı şartlar bulunmakta. Kredi kullanmak isteyen kişilerin banka sicillerinin temiz olması gerekiyor. Banka sicili uygun olmayan kişilere kredi kullandırılmıyor. Diğer bankalara ödemekte olunan kredi ve kredi kartları ile ilgili borçlar mevcut ise, bunların ödenmesi gerekir. Kamu bankalarından kredi alınabilmesi için hesaplarda haciz ve bloke olmaması şart.

Çalışan kişilerin her hangi bir işyerinde sigortalı olarak çalışıyor olması, emeklilerin ise emekli maaşlarının kamu bankalarından alınması kredi başvurusu için gerekli şarttır.

Pandemi dönemi ile başlayan kredi başvurularına, bankanın internet bankacılığı kullanılarak başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra ATM lerden de başvuru yapma imkânı mevcut.

Banka kartınızı ATM üzerinden kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Onaylanan krediniz hesaba yattığı andan itibaren kullanabilirsiniz.