3 bankadan nihayet beklenilen açıklamalar peş peşe geldi. Üç banka el ele sunarak borç faizlerini silme kararı verdi.

Bankalardan oluşturulan son dakika açıklamasında faizlerin silineceği ve kredilerdeki faiz oranlarının tamamen sıfırlanacağı belirtiliyor. ING, Türkiye İş Bankası ve Akbank bağlamında yürütülen kampanya her geride bıraktığımız gün daha çok genişletiliyor. Peki, bu kampanyanın detaylarında neler var? 

Geniş kapsamlı olarak yapılan kampanyanın detayları da gelmeye başladı. Garanti Bankasının başlatmış bulunduğu kampanyayı 2 banka daha takip etti. Sonuç olarak  toplamda 3 banka faiz kredisi silme kararı verdi. Bankalardan oluşturulan açıklamalarda vatandaşlara uygulanacak olan faiz silme işlemlerinin yakın bir süreç içerisinde başlaması beklenilen detaylar arasında yer alıyor.  Sonuç olarak  vatandaşlar faiz yükümlülüğünden kurtularak borçlarını daha basit ödeyebilme imkânına erişebilecekler.

Milyonların beklediği haber geldi 

3 banka yapmış oldukları kampanya ile vatandaşları oldukça sevindirdi. Borcu olan vatandaşlar borç yükümlülüğünden süratli bir şekilde kurtulma işlemine başlayacak.  Kampanya kriterleri de gelmeye devam ediyor. Kişilere özel olarak gerçekleştirilen bu kampanyaların yakın bir vakit dilimi içerisinde artırılması beklenilen en mühim haberler arasında bulunuyor. Düşük kredi konut sahibi olmak isteyenlere de 3 banka bağlamında yeni imkanların tanınması beklenilen haberler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Konut kredi ve tüketici kredisi faizlerinin silinmesi de gündemde olan bir başka başlık olarak ön planda oluyor. 

Kampanya kapsımı genişledi 

Konut ve tüketici kredileri vatandaşlar tarafından en fazla kullanılan  krediler arasında bulunuyor. Dolayısıyla bu 2 kredinin de faiz borçlarının silinmesi vatandaşlara büyük basitlikler sağlayabilecek. Ayriyeten eğitim kredilerinde de bankalar faiz yapılandırması ve sıfırlanması yoluna gitmeye hazırlanıyor. 

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek