3 Mayıs hava durumu: Gök gürültülü sağanak uyarısı yapılan illerimiz!

Meteoroloji'nin 3 Mayıs Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Çanakkale, Kocaeli ve İstanbul'da gece vakitlerinde gök gürültülü sağanağın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. 

Güncel 03.05.2021 - 08:40 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Meteoroloji'nin 3 Mayıs Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin doğusunda, iç kesimlerinde ve kuzeyinde parçalı bulutlu bir havanın etkili olması bekleniyor. Van'ın doğusunda ve Hakkâri çevrelerinde öğle vakitlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı öngörülüyor. Çanakkale, Kocaeli ve İstanbul çevrelerinde gece vakitlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sabah vakitlerinde yerel olarak sis ve pus bekleniyor. 

Hava sıcaklığı ve rüzgâr

Türkiye'nin doğusunda ve iç kesimlerinde hava sıcaklığının 2-4 derece artış göstereceği öngörülüyor. Türkiye'nin kuzeybatısında hava sıcaklığının 2-5 derece azalacağı tahmin ediliyor. Türkiye genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerine göre fazla olması bekleniyor. Rüzgârın genel olarak kuzeyden ve kuzeybatıdan eseceği öngörülüyor. Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi'nde rüzgârın batıdan ve güneybatıdan hafif ve orta şiddette eseceği tahmin ediliyor. İç Anadolu Bölgesi'nin güney kesimlerinde, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde ve Güney Ege'de yerel olarak kuvvetli rüzgâr bekleniyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul'un 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece vakitlerinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkisini göstermesi beklenen İstanbul'da en yüksek sıcaklığın 26 derece olacağı öngörülüyor.

Ankara hava durumu

Ankara'nın 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken, aralıklı olarak parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 29 derece olması bekleniyor.

İzmir hava durumu

İzmir'in 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 31 derece olacağı tahmin ediliyor.

Antalya hava durumu

Antalya'nın 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 32 derece olacağı öngörülüyor. 

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçeceği öngörülürken, aralıklı olarak parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 26 derece olacağı tahmin ediliyor.

Trabzon hava durumu

Trabzon'un 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçmesi beklenirken, aralıklı olarak parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 22 derece olacağı tahmin ediliyor.

Erzurum hava durumu

Erzurum'un 3 Mayıs Pazartesi günü parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. En yüksek sıcaklığın 22 derece olması bekleniyor.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın 3 Mayıs Pazartesi günü açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 31 derece olacağı öngörülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@