30 Ağustos Zafer Bayramı tatil mi? 30 Ağustos 2021 Pazartesi resmî tatil mi, iş yerleri açık mı kapalı mı? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Halkbank ve 3 Bankadan Açıklama Geldi! Başvuru Yaparak TC Kimlik ile 40.000 TL Ödeme Verilecek! Halkbank ve 3 Bankadan Açıklama Geldi! Başvuru Yaparak TC Kimlik ile 40.000 TL Ödeme Verilecek!

30 Ağustos Zafer Bayramı için geri sayım başladı. Hem Zafer Bayramı hakkında bilgi almak isteyen hem de 30 Ağustos resmi tatil mi sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen binlerce kişi ise arama motorunda araştırma yapmaya başladı. 30 Ağustos resmi tatil mi sorusu sabah saatlerinden bu yana yoğun bir şekilde vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 30 Ağustos'ta iş yerleri kapalı mı açık mı? 30 Ağustos tatil mi sorusunun yanıtı ve detaylar haberimizde...

30 AĞUSTOS RESMİ TATİL Mİ?

30 Ağustos Zafer Bayramı Milli bayramları arasında kabul edilir ve bu nedenle 30 Ağustos günü resmi tatil olur. Bu yıl da 30 Ağustos 2021 pazartesi gününe denk gelen Zafer Bayramı nedeniyle Pazartesi günü resmi tatil olacak kamu kurum ve kuruluşları kapalı olacak.

30-agustos-resmi-tatil-mi-30-agustos-zafer-bayrami-tatil-mi-is-yerleri-kapali-mi-2

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NIN ÖNEMİ

30 Ağustos Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de tarihinde Dumlupınar’da Atatürk'ün baş kumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak üzere her yıl kutlanmaktadır. Hem Türkiye hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 30 Ağustos günü resmi ve ulusal bayram kutlanır. Büyük Taarruz Zaferi ile birlikte Yunan orduları Atatürk'ün başkumandanlığında İzmir'e kadar takip edilmiş ve 9 Eylül 1922'de İzmir'in de kurtarılması ile beraber Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramı sembolik olarak Türk topraklarının geri alındığı tarihi temsil eder. 30 Ağustos günü ilk olarak 1924 yılında Afyon'da başkumandan zaferi adı ile kutlanmıştır. 30 Ağustos 1926 yılından itibaren ise Türkiye'de Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır ve resmi tatil ilan edilmiştir.