30 yaşından küçük olan kadınlara müjde! 6 ay geri ödemesiz faizsiz kredi sağlanıyor. İş kurmak için büyük şans. İş hayatında aktif rol oynamak isteyen kendi işini kurmak kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlar için bankalar kesenin ağzını açtı. Girişimci ve esnaf kadınlar için bankalarda ayrı ayrı kredi paketleri bulunuyor. Özellikle yeni iş kuracak olanlara aynı zamanda geri ödemesiz faizsiz hibe desteği de sağlanıyor. Bankaların sunduğu kredi paketlerinin de de sıfır faiz imkanları bulunuyor. Ayrıca altı ay geri ödemesiz kredi seçenekleri sayesinde kadınlar iş hayatına daha kolay ve rahat bir şekilde adım atabiliyor. İşte bankaların kadınlara özel olarak sunduğu faizsiz kredi kampanyaları…

Özellikle pandemi sürecinde ekonomik anlamda yaşanan zorluklar nedeniyle kadınlarda daha fazla çalışmak istiyor. Hem aile ekonomisine katkı sağlamak hem de iş sahibi olarak maddi anlamda kendini güvence altına almak isteyen kadınlar iş kurabilmek için sarmayı arayışı içerisine girmiş durumda. Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını ülkemizde de maalesef ekonomiyi olumsuz etkiledi. Bu konuda bankaların iş kurmak ve iş hayatında aktif rol oynamak isteyen kadınlara olan destekleri devam ediyor. Başvuru yapmanız durumunda bankalardan sıfır faizli ve altı ay geri ödemesiz kredi kullanmak mümkün. Peki hangi bankalar kadınlara kredi veriyor? Kadınlara özel faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar ve detaylar haberimizde…

30-yasindan-kucuk-olan-kadinlara-mujde-6-ay-geri-odemesiz-faizsiz-kredi-saglaniyor-is-kurmak-ici-3

HALKBANK KADINLARA ÖZEL KREDİ KAMPANYASI

Her zaman kadın girişimcilerin arkasında olmaya devam eden halk banka kadınlara özel kadın girişimci paketi kredi kampanyası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Halkbank yeni iş kurmak isteyen kadınlar için 100.000 TL kredi desteği sağlıyor. Üstelikte bu kredi faizsiz olarak veriliyor. Yani halk bankası sıfır faizli kredi imkanından 36 ay vadeli olarak yararlanmak iş kurmak mümkün. Ayrıca Halkbank tarafından sıfır faizli esnaf kredisi imkanı da veriliyor. Bu kredi Halkbank ve KOSGEB iş birliğiyle sağlanıyor. Kadın girişimcilik eğitimine katılan girişimci kadınlar en az bir yıllık ustalık belgesi ne sahip olmaları durumunda Halkbank tan sıfır faiz imkanı ile 225.000 TL kredi kullanabiliyor.

30-yasindan-kucuk-olan-kadinlara-mujde-6-ay-geri-odemesiz-faizsiz-kredi-saglaniyor-is-kurmak-ici-2

AKBANK KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Kadın girişimcilere kredi desteği sağlayan diğer bir banka ise Akbank oldu. Akbank, Avrupa yatırım ve kalkınma bankası ile ortaklaşa aldığı kararla beraber kadın girişimcilere kurdukları küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için yardım veriyor.

30-yasindan-kucuk-olan-kadinlara-mujde-6-ay-geri-odemesiz-faizsiz-kredi-saglaniyor-is-kurmak-ici-1

ŞEKERBANK KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Kadın girişimcilere destek sağlayan diğer bir bankada Şekerbank oldu. Şekerbank başvuru yapan kadın girişimcilere 50.000 TL altı ay geri ödemesiz kredi imkanı veriyor. Şekerbank’ın kadınlara özel sunduğu bu kredi paketinde herhangi bir faiz alınmıyor. Faizsiz kredi imkanından faydalana kadın girişimciler işyerlerini kurduktan sonra rahat bir nefes alma imkanı da veriyor buluyor. Halkbank’ın kadın girişimcilere özel olarak sunduğu faizsiz kredi kampanyasında vade süresi ise 60 ay olarak belirlendi.