31 Mart ve öncesinde başvuru yapanlar çok şanslı. Çünkü ikramiyede büyük ödemeyi almaya hak kazanıyor. Peki 31 Mart 2023'ten sonra başvuru yaptıysanız ne olacak? EYT'lileri bekleyen önemli gelişmeler ortaya çıktı. İkramiye, promosyon ve emekli maaşında son durum...

31 Mart ve öncesinde EYT başvurusunun gerçekleştirilmesi oldukça önemliydi. Bunun nedeni ise hem Nisan ayında emekli maaşı alabilecek olmak hem de ikramiyeden yararlanmak. Öte yandan bankaların promosyon kampanyalarına da göz atabilirsiniz. Bu nedenle 31 Mart ve öncesinde başvuru yapmak fazlasıyla kritik duruyor.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

31 Mart'tan Sonra Başvuru Yaparsanız Ne Olacak?

Öncelikli olarak Nisan ayında verilecek Ramazan Bayramı ikramiyesinden faydalanamayacaksınız. Bu da 2000 TL'lik ödemeye tekabül ediyor. 1100 TL'den bu yıl itibarıyla 900 TL zamla 2000 TL'ye çıkarılmıştı. Öte yandan bankaların binlerce TL'lik promosyon kampanyasından Nisan ayında değil Mayıs ayında faydalanabilirsiniz. En önemlisi ise emekli maaşınızı Nisan ayında alamayacaksınız. Bir sonraki ay ödeme alabilirsiniz.

Fark Ödemesi Yapılacak!

EYT'liler geç emekli maaşı almalarına karşın fark ödemesi alabilecek. Bu sayede geçmişe dönük emekli maaşınızı alma hakkına sahipsiniz. EYT'lilerin emekli maaşını geç almaları halinde maaş farkı alacak olması önemli bir gelişme. En düşük emekli maaşının 7500 TL olduğunu da hatırlatalım.