Aytunç Altındal yeniden gündem oldu. Aytunç Altındal ölmeden önce yaptığı açıklamada 3.dünya savaşı çıkacak demişti! Bu anlamda tekrar gündeme gelen Aytunç Altındal kimdir? Neden öldü? Hangi kehanetleri söylemişti? Gibi sorular merak ediliyor.

Uğur Mumcu'nun Sakıncasız isimli eserinin üreticisi olan ve bir devre 3.Dünya Savaşı ile ilgili kehanetleri ile çok konuşulan Aytunç Altındal, son yaşanılan haberlerle yine gündeme geldi. Peki Aytunç Altındal kimdir? Neden öldü? Hangi kehanetleri söylemişti? Gibi sorular merak ediliyor. 

3.Dünya savaşı çıkacak demişti! 

Uğur Mumcu’nun Sakıncasız isimli eserinin üreticisi olan ve bir devre 3.Dünya Savaşı ile ilgili kehanetleri ile çok konuşulan Aytunç Altındal, son yaşanılan ve gelen haberlerle yeniden gündeme geldi.

Twitter’da Dr.Yüksel Hoş isimli kullanıcının “ Aytunç Altındal Dünya Savaşı’nın 2021 gibi başlayıp 2025’te sona ereceğini söylediğinde ben de dahil kendisinin saçmaladığını sanan çok vatandaş  vardı. Dünyada bu tür savaşlar planlanır ve uygulanır, sonuç olarak sermaye kazanır. RAhmetli birkaç ay hata ile tutturdu. Bedeli de yaşamı oldu” paylaşımı ile ilgi çeken Aytunç Altundal’ın kim bulunduğu merak ediliyor.

Aytunç Altındal neden öldü? 

Şüpheli kanser teşhisiyle ölümü tartışılan Aytunç Altındal’ın, en yakınındaki muavini de FETÖ’cü çıktı. Ömrünü FETÖ ile mücadeleye adayan ünlü Araştırmacı, hasta iken, “Zehirlenmişim, kanser enjekte edildiği bilgi kapasitesi var” demişti.

Aytunç Altundal amansız hastalığa yakalandıktan sonra, vefatından kısa bir vakit evvel verilen bir röportajda suikaste uğradığını belirterek, “Biyopsiler yapılmıştı. Hijyenik çıkmıştı. İki ay evveline kadar. Sonra aniden bire bir ay içersinde tüm vücudum saran bir kanser olayıyla karşılaştık. Buradaki hekimlerda çok şaşırdılar. Yabancı hekimler Fransa’da Nükleer Tıp diye tanınan bir merkeze gittik. O nükleer tıp merkezi dedi ki burada bir gariplik var. Vücudunuza verilmiş olan bir kanser ilacı olabilir dendi. Kanser olmadığınız durumda size kanser ilacı verilerek kanserli hasta yapıyorlar” demişti. Kasım 2013’te vefat eden Altındal’ın evi hem vefatından evvel hem de vefatından sonra iki kez soyulmuş ve evindeki bir grup mühim belgeler çalınmıştı. Altındal evinin Fetullahçılar doğrultusundan soyulduğunu da açıklamıştı. 

Aytunç Altındal kimdir?

Gerçek adı, Osman Aytun Altındal olan Çerkes asıllı gazeteci 12 Ocak 1945 tarihinde İstanbul’da doğmuş ve 18 Kasım 2013 tarihinde tartışmalı bir şekilde ölmüştür.

Din, tarih ve siyaset alanlarında etkinlik göstermiş teolog, gazeteci, araştırmacı, komplo teorisyeni ve yazardır.

Dinler, felsefe, ezoterik ve saklı örgütler ve aynısı konularda çoğu yazı ve kitap yazan Altındal’ın babası  Ahmet Cavit Altındal, Beşiktaş kulübünde futbol oynamış aynı vakitte Haysiyet Divanı Başkanlığı yapmıştır.

Ailesi Melâmî meşrep Mevlevîler ile Melâmîler’den müteşekkil olan Aytunç Altındal, şimdilik altı yaşındayken ailesi doğrultusundan Bâtınî-Melâmî eğilimde on sene kadar süren bir eğitime tâbi tutulmuş ve ilkokulu İstanbul’da okuyan Altındal, ortaokul eğitimini 1956 senesinde Diyarbakır’da tamamlamıştır.

Haydarpaşa Lisesi, Kabataş Lisesi ve Pendik Lisesi’nde eğitim alan usta gazeteci, lisans eğitimini Paris Sorbonne Üniversitesi’nde alarak, İsviçre’de Zürih Üniversitesi’nde Teoloji konusu ile ilgili hekime tahsili gördü.

1964’ten başlayarak Haber, Akşam, Cumhuriyet, Yeni Halkçı, Ulus ve Yenigün gibi gazetelerde yazılar yazdı ve dokuz tercüme kitabı yayımlandı. Yedi kitabı ise yasaklanan gazetecinin Fransa ve İsviçre’de birtakım yazıları yayımlandı. Şiirleri ise Sanat Edebiyat, Varlık, Süreç ve Bilim-Sanat gibi dergilerde yayımlandı. Bazı şiirleri Amerika Birleşik Devletleri ve İzlanda dergilerinde de yer aldı.

Türkiye’de Aytunç Altındal, 1973 senesinde Partizan isimli şiir kitabı nedeniyle 7,5 sene hapse mahkûm oldu ve vatan dışına kaçtı ve 1975 senesinde İsviçre’de Marksist Yaklaşımla Türkiye’de Kadın isimli kitabı çıkardı.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek! Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek!


 
1977’de İstanbul’da Havass isminde bir yayınevi kurdu ve 1984 senesinde da Süreç yayınlarını kurdu. 1982’ye kadar Süreç dergisini yöneten isim, daha sonra 1989’da Zürih’te Modus Vivendi Yayınevi ve Sanat Galerisini yöneterek aynı vakitte 1989 senesinde Rusya’da Kültür Danışmanlığı vazifesini yaptı.

1992’de Birleşik Krallık Edinburg’da International Academy For European and Christian Studies (Uluslararası Avrupa ve Hristiyanlık Araştırma Akademisi) kuruluşunda Project Academic Board (Akademik Proje Kurulu) üyeliğine seçilen usta isimin, aynı sene İngitere’de yayınlanan Three Faces Of Jesus (Üç İsa) isimli kitabı dünya basınında geniş yankı buldu.

Altındal, 1993’te International Society For The Study of European Ideas (Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu) bilimsel kuruluna üye oldu. Aynı sene Avusturya’nın Graz şehrindeki Karl-Franz Üniversitesi doğrultusundan düzenlenen European Secular Legacy (Avrupa’nın Lâik Mirası) isimli uluslararası konferansta Oturum ve Bölüm Başkanlığı’na seçildi.

1995’te ise merkezi New York’ta tespit edilen Carnagie Council On Ethics And International Affairs (Carnagie Uluslararası İşler ve Ahlak Kurultayı) örgütüne çağrı edilen, ilk ve tek Türk konuşmacı oldu. Aynı sene, New York’ta Birleşmiş Milletler bağlantılı Global Forum Of Spiritual And Parliamentary Leaders Or Human Survival’da (İnsan Yaşamından Sorumlu Ruhani ve Siyasi Liderler Küresel Forumu) uluslararası danışman delegesi olan duayen gazzeteci, CEDS Türkiye Başkanlığı yaptı ve ilaveten Uğur Mumcu’nun Sakıncasız isimli eserinin yapımcılığını da üstlendi.

Altındal’ın Zürih’te kurduğu Modus Vivendi Yayınevi’nde gerçekten alşimist ve okültist bir din uzmanı bulunduğunu söylediği ünlü fizikçi Isaac Newton’un bugüne kadar hiç bilinmeyen ve kendisinin ölümünden sonra yayınlanmasını vasiyet ettiği, Yalvaç Daniel ile ilgili tamamıyla şifreler üstüne ve Kitâb-ı Mukaddes’teki şifrelerin çözümleri üstüne yazdığı bir kitabını da yayınladı.

Altındal, ilaveten Isaac Newton’un 1733 senesinde Eski Latince dilinde yazmış bulunduğu ve yalnızca 50 adet orijinali sahip olunan olan Observations Prophecies of Daniel and Apocalypse of St. John (Daniel’in Peygamberlikleri ve Aziz Yuhanna’nın Vahiy’i Üzerine Yorumlar) isimli, peygamberlikler üstüne yazdığı, içersinde İbranice, Latince ve Eski İngilizce bölümler tespit edilen kitabını Türkçeye tercüme eden isim.

Duayen ismin çocukları ise Zeyno Altındal, A. Emine Altındal Altuğ, ve Ahmet Mustafa Altındal.