Vatandaşa daima en iyi sosyal desteği verebilmek için gece gündüz çalışan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, duyuru yaptı. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, bugünden itibaren kimlerin 2811 TL destek parası alacağını açıkladı. Yaşlıya engelliye ek yardımlar sürüyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ekim ayının yaşlılık ve engellilik maaşları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Göktaş, 65 yaşın üzerindeki vatandaşlar için tanımlanan yaşlılık maaşı ve engelli bireyler için sağlanan maaşlar hakkında ödeme tarihlerini paylaştı. Bakan, toplamda 1,8 milyar TL'lik yaşlılık maaşı ve 1,45 milyar TL değerindeki engelli maaşının hesaplara aktarılacağını belirtti.

Bugünden İtibaren Yardım Parası Ödenecek!

Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı bireyler için kapsamlı sosyal destek programlarını sürdürdüklerini vurgulayarak, "Bu bireylerin topluma aktif katılımını ve bağımsız bir yaşam sürdürmelerini desteklemek için her alanda yanlarındayız. Bu bağlamda, Ekim ayı için belirlenen toplam 3,25 milyar TL'lik maaşları bugünden itibaren hesaplara aktarıyoruz" dedi. Ayrıca, bu hizmetlerin birey merkezli ve haklar temelinde sunulduğunu ekledi.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!

para2_11zon (3)-1

Engelliye ve Yaşlıya Zamlı Ödeme Yapılıyor!

Mahinur Özdemir Göktaş, memur maaşlarındaki güncellemelerin ardından sosyal yardım maaşlarında da artışa gidildiğini açıkladı. Bu doğrultuda, yaşlılık maaşı tutarının 2.348 TL, yüzde 40-69 arası engellilik oranına sahip bireyler için maaşın 1.874 TL ve yüzde 70 ve üzeri engellilik oranına sahip bireyler için maaşın 2.811 TL olarak güncellendiğini bildirdi.