AÖF 4 Eylül 2021 Sınavı Online Mı Yapılacak? 4 Eylül Covid Bayramı Nedir? PCR Koronavirüs Testi Pozitif Olanlar Sınava Girebilecek Mi?

Açık Öğretim Sınavları 4 Eylül'de yüz yüze yapılacak olması öğrenciler tarafından tepki topladı. Twitter'da 4eylulcovidbayramı TT oldu! Koronavirüse yakalanan öğrencilerde sınava girebilecek mi?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF yaz okulu sınavı 4 Eylül'de gerçekleştirilecek. Sınavın yüz yüze yapılacak olmasına tepkiler sürüyor!

AÖF yaz okulu için YÖK'ün yapmış olduğu açıklamada "Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt ve sınav tarihlerinde güncelleme yapılmıştır. Buna göre, 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıtlarının 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Yaz Okulu Sınavının da 4 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılması planlanmaktadır." denilmişti.

KORONAVİRÜS OLANLAR SINAVA NASIL GİRECEK?

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve karantinada olan öğrenciler şahsi araçları ile sınava gelsinler açıklaması tartışma yarattı.

PCR testi pozitif çıkan öğrencelerin sınava gelmesi ve ulaşımda sıkıntı yaşayabileceği sorusuna verilen, "Bu durumda olan öğrencilerimiz varsa bu öğrenciler ayrı salonlarda sınava alınacak. Pozitif olan öğrenciler kendi toplu taşıma ile mi gelir yoksa şahsi araçları ile mi gelir? bu üniversitemizin belirleyeceği bir durum değil. Öğrenciler hem kendi hem de toplum sağlığını göz önünde bulundurarak sınav salonlarına gelmeleri gerekiyor. Bizim tavsiyemiz şahsi araçları ile sınav yerlerine gelmeleri olur." açıklaması sosyal medyada tepki topladı.

Twitter'da 4 Eylül Covid Bayramı etiketi TT olurken, Örgüne Online Sınav AÖF' Yüzyüze denilerek haksızlık yapıldığı görüşüde yer aldı. 

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

Koronavirüs testi pozitif çıkanların sınava girmesinin televizyonlarda Sağlık Bakanı'nın açıklamalarına ters olduğu yorumları yapılırken, karantinada olması gereken öğrencilerin ve ailelerin sınava gelmek için kullanacakları toplu taşıma sıkıntısı ayrı, yayacakları virüs ayrı tehlike denildi.