Düşük gelirli aileler, Ekim ayı içerisinde ilk ödemelerini alacak. Yardım ödemeleri için e-Devlet'ten başvuru yapılma şartı koşuluyor. TC kimlik numaranızın son hanesine göre ne zaman ve ne kadar destek alacaksınız? İşte detaylar...

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Personel Alımı İlanı Yayımladı

Ekim ayında ailelere sağlanan destekler devam edecek. Bununla beraber 4 gün içerisinde 5000 TL destek paranız da hesaba yatıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli aileler için sağlanan evde bakım maaşı ödeme takvimini duyurdu. Bu ödemelerden yararlanan milyonlarca kişiye 15 Ekim'de paraları aktarılacak.

TC Kimliğinizin Son Hanesine Göre Tarih Belirlenecek

Bakanlık tarafından paylaşılan bilgilere göre, T.C kimlik numarası sonu çift rakamla bitenler (0, 2, 4, 6 ve 8) 15 Ekim'de 5.098 TL'lik ödemeyi hesaplarında görebilecek. Dolayısıyla ihtiyaç sahiplerinin alacağı ödemeler TC numaralarının yanı sıra çeşitli şartları karşılayıp karşılamadıklarına göre değişkenlik gösterecek. Hanede kişi başına düşen gelire göre hareket edileceği gelen bilgiler arasında. Birkaç gün içerisinde herkes destek parasını alacak.

tckimlik1

Temmuz Ayında Yapılan Zamla 5098 TL Oldu

Evde bakım maaşı desteği, Temmuz ayında gerçekleşen yüzde 17,55'lik artışla 5.098 TL'ye çıkarılmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evde bakım maaşından yararlanacak olanları belirli kriterlere göre seçiyor. Bu kriterlere uygun olanlar arasında; bakıma ihtiyaç duyan yaşlı, hasta veya engelli bireylerin yakınları yer alıyor. Ancak, bu maaştan yararlanabilmek için kişinin hastaneden alınmış bir sağlık raporuna ve belirlenen gelir sınırlamalarına uyması gerekmekte. Gelir sınırlaması, asgari ücret üzerinden hesaplanıyor.