40 yaşında erken emekli olmak isteyenler için müjdeli haber geldi. 41,42,43,44,45 ve 46 yaşında emekli olmayı bekleyenler için yeni bir gelişme yaşandı

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

40 yaşında erken emekli olmak isteyenler için müjdeli haber geldi. 41,42,43,44,45 ve 46 yaşında emekli olmayı bekleyenler için yeni bir gelişme yaşandı. Müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Reecep Tayyip Erdoğan verdi.  Emeklilik yaşı ve EYT ile ilgili son dakika haberlerinin gelmesi sonrasında büyük gelişmelerde peşi sıra yaşandı. Erken emekli olmak isteyen vatandaşlar yaş ile ilgili şartları sağlarken EYT'li olan vatandaşlarda durumu yakından takip ediyor. Bu bağlamda baktığımız zaman ise emekli olmayı bir türlü sağlayamayan milyonlarca vatandaş 40,41,42,43,44,45 ve 46 yaşlarında EYT'li olup olmayacağını da merak ediyor. Son zamanlarda EYT haberleri son druum baya bir aratılır oldu. 

EYT gelişmeleri nelerdir?

40 yaşında erken emeklilik düşünenlere müjdeli haber geldi. Emekli olamayan vatandaşlar ile emeklilik yaşı altında olanlar araştırmaları yoğunlaştırmış durumda. Emeklilik yaşı altında olupta yaptığı yıpratıcı meslek sonrasında vatandaşlar erken emeklilikten faydalanmaktadır. Yıpranma payı, prim gün süresi ve yılınız dolarsa erken emekli olabilirsiniz. 

Fakat vatandaşlar erken emekli olmak için yıpratıcı mesleklerde çalışmaları bazen yetmez. Bu anlamda bakıldığı zaman yapılan açıklamalar şu yönde olmuştur. Öncelikle yıpranma payı olan meslek sayısı 45'e çıkmıştır. Bu mesleklerde çalışanlar EYT beklemeden 40,41,42,43,44,45 ve 46 yaşında emekli olacaktır.  Türkiye’de yaşam sürdüren kişilerin bilhassa son günlerde yaşadığı ekonomik sıkıntılar sonrasında erken emekli olmak isteyen milyonlarca insan sırada beklemektedir. Bakalım hangi somut adımlar sonrasında erken emeklilik hayal olmaktan çıkacaktır. Yıpranma payı olan mesleklerde çalıştığınızı belirtip SGK'ya dilekçe vermeniz yeterli olmaktadır. Verilen dilekçe sonrasında erken emeklilik işlemeye başlar. Erken emekli olmak için yaş şartına da gerek kalmaz.