46 yıldır televizyon, müzik ve sanat dünyasında en iyileri halk oylaması ve jüri oyları ile ödüllendiren Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek ödüllerinde geri sayım başladı. Bu yıl da görkemli kırmızı halı töreniyle başlayacak olan Altın Kelebe

46 yıldır televizyon, müzik ve sanat dünyasında en iyileri halk oylaması ve jüri oyları ile ödüllendiren Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek ödüllerinde geri sayım başladı. Bu yıl da görkemli kırmızı halı töreniyle başlayacak olan Altın Kelebek büyük bir heyecanla bekleniyor. Televizyonda da canlı olarak yayınlanan Altın Kelebek ödülleri hangi kanalda saat kaçta başlayacak? aranmaya başladı. Peki 46. Altın Kelebek Ödül Töreni ne zaman?Son Dakika Değişiklik!İdlib'de meydana gelen ve 33 askerimizin şehit olması nedeniyle 46. Altın Kelebek ödülleri töreni Kanal D ekranlarında yayından kaldırıldı. Şehitlerimiz nedeniyle Altın Kelebek bugün gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.Yüzde 70’lik kısmının halk oylamasıyla oluşacağı değerlendirme süreci, yüzde 30 oranında ise jüri üyelerinin vereceği oylarla ödüller sahiplerini bulacak. 2019’un en iyilerini ödüllendirecek Altın Kelebek jürisinin bu yılki başkanı Hürriyet gazetesi yazarı deneyimli gazeteci Ertuğrul Özkök oldu.Altın Kelebek’in diğer jüri üyeleri ise Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Belçim Bilgin, Ziynet Sali, Selim Akçin, Kanat Atkaya, Ömür Gedik, Onur Baştürk ve Cengiz Semercioğlu oldu.Müzik ve televizyon dünyasının yıldızlarını buluşturan Pantene Altın Kelebek 2019-2020 ödül töreninde toplam 39 kategori yer alıyor.Altın Kelebek Ödül Töreni Ne Zaman?2020 Altın Kelebek ödülleri 28 Şubat Cuma akşamı saat 19.45’te Kanal D ve teve2 kanallarından ortak düzenlenecek canlı yayınlarla izleyiciyle buluşacak. Saat 19:00'da teve2 ekranlarında kırmızı halı geçidi de yayınlanacak.46. Altın Kelebek Ödül Töreni Sunucular Kimler?Alanlarından en iyilerin ödüllendirileceği 46. Altın Kelebek Ödül Töreni’nin sunuculuklarını bu yıl Çağla Şıkel ve Cem Davran üstlenecek.

Altın Kelebek ÖdülleriHürriyet Kelebek tarafından 1972’den bu yana Türkiye’de dağıtılan müzik ve televizyon ödülleri Altın Kebek Ödülleri olarak adlandırılıyor. Ödüllerin verileceği kişiler Hürriyet ve Kelebek eki okurlarının oylarıyla seçilmektedir. Ödül töreni Kanal D’den ve teve2 ekranlarından canlı olarak yayınlanmaktadır.Ödül Kategorileri- Televizyon Ödülleri“En İyi Kadın Sunucu”

“En İyi Erkek Sunucu”

“En İyi Kadın Haber Sunucusu”

“En İyi Erkek Haber Sunucusu”

“En İyi Haber Programı”

“En İyi Yerli Dizi”

“En İyi Komedi Dizisi”

“En İyi Drama”

“En İyi Kadın Komedi Oyuncusu”

“En İyi Erkek Komedi Oyuncusu”

“Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu”

“Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu”

“En İyi Yarışma Programı”

“En İyi Talk Show”

“En İyi Spor Programı”

“En İyi Magazin Programı”

“En İyi Güncel Kültür-Sanat Programı”- Müzik ödülleri“Yılın En İyi Şarkısı”

“En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist”

“En İyi Türk Pop Müziği Erkek Solist”

“En İyi Türk Halk Müziği Kadın Solist”

“En İyi Türk Halk Müziği Erkek Solist”

“En İyi Türk Rock Müziği Kadın Solist”

“En İyi Türk Rock Müziği Erkek Solist”

“En İyi Türk Sanat Müziği Kadın Solist”

“En İyi Türk Sanat Müziği Erkek Solist”

“En İyi Fantezi Müzik Kadın Solist”

“En İyi Fantezi Müzik Erkek Solist”

“En İyi Çıkış Yapan Solist”

“En İyi Grup”

“En İyi Çıkış Yapan Grup”

“En İyi Klip”

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!


İlk Kez Rap Müzik Ödüllendirilecek!Müzik kategorisindeki ödüllerde bu yıl ilk kez rap müzik alanında da ödül verilecek.46. kez sahiplerine ulaşacak olan Altın Kelebek Ödül Töreni 28 Şubat Cuma akşamı saat 19.45’te Kanal D ve teve2 kanallarında izleyici ile buluşacak.