Günümüzde pek çok insan çeşitli nedenlerden dolayı kredi almak için bankalara başvuru yapmaktadır. Bu başvurular üzerine bankalar başvuru yapanların gelirlerini değerlendirerek farklı olanlarda kredi teklifleri yapmaktadır. Daha yüksek gelir belgesine sahip olan insanlar daha fazla tutarlar için kredi başvurusunda bulunabilir. Ancak bazı durumlarda bankaların verdikleri kredilerin hemen geri ödenmesini istemesi kimi insanlar için problem teşkil etmektedir. Böyle durumlarda ihtiyacı olduğu halde pek çok insan kredi başvurusu yapmaktan vazgeçmektedir. Ancak son zamanlarda özellikle bazı kamu bankalarının yaptığı cazip teklifler bir çok krediye başvuracak insan için umut ışığı olmuştur.

Özellikle büyük paralar söz konusu olduğunda insanlar genellikle bankalara yönelmektedirler. İnsanlar genellikle ev, araç ya da bir iş kurmak nedeniyle kredi başvurusunda bulunurlar. Fakat insanlar bankadan çektikleri krediyi geri ödemesi için biraz zamana ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle kredi veren banka, verdiği krediyi bir sonraki ay geri ödemesini talep ederse kredi çeken kişi maddi açıdan zor duruma düşebilir. Bu nedenle insanlar, kredi çektikten en az 3 ay sonra ödemeye başlayacakları kredi tiplerini araştırmaktadırlar. Bunun üzerine kamu bankalarının yaptığı duyuru dahilinde 3 ay sonra ödemeye başlanacak 50 bin TL tutarında kredi verileceği açıklandı.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnsanlar bu haber üzerine hızlı bir şekilde Türkiye’deki kamu bankalarının resmi sitelerine akın ettiler. Bir ev ya da araç almak isteyen veya iş kurmak için sermaye gereken insanlar kredi alabilmek için başvuru yapmaktadır. Kamu bankalarının sunmuş olduğu bu avantajlı teklif, paraya ihtiyacı olan pek çok insan için harika bir fırsat olmuştur.

kredi-basvuru-02

Bilhassa kredi çekildikten 3 ay sonra ödemeye başlama seçeneği bu kredi özelinde insanları rahatlatan bir faktör olarak belirmiştir. İnsanlar bu süre zarfında işlerini yoluna koyarak, maddi açıdan daha iyi oldukları bir dönemde kredi tutarını bankalara geri ödemeye başlayabilecektir.  Günümüzde 50 bin TL’nin az bir para olmadığını düşündüğümüzde, kamu bankalarının 3 ay ertelemeli verdiği bu krediye talep oldukça fazladır. Sizlerde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerine giderek bu kredi kampanyalarına katılabilir, 36 ay vadeli ve ilk taksit ödemesinde de 3 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz. Çalışan emekli olan ve devlet memuru olan kişiler, bireysel kredi seçeneklerinden yararlanırken, esnaf olan kişiler ticari bölüm üzerinden kredi kullanacaklardır.