Netflix'e son dönemlerde oldukça fazla Türk yapım dizi girmeye başladı. Pandemiden dolayı vatandaşların evde olmasını fırsat bilen dizi, film sektörü yeni dizileri ve yeni filmleri peşi sıra yayınlamaya devam ediyor.

Netflix'e son dönemlerde oldukça fazla Türk yapım dizi girmeye başladı. Pandemiden dolayı vatandaşların evde olmasını fırsat bilen dizi, film sektörü yeni dizileri ve yeni filmleri peşi sıra yayınlamaya devam ediyor. Çeşit çeşit konularda ve alanlarda yeni yapımlar deneyen yapımcılar, yeni bir proje ile izleyenlerin karşısına geldi. Birkaç gün önce Netflix'te yayınlanan ve izleyenlerin hemen yorumlarını yaptığı dizi, merak ediliyor. Netflix'in yeni dizisi olan 50 m2'yi başarılı senarist Burak Aksak kaleme aldı. Burak Aksak'ın senaryosunu yazdığı 50 m2 dizisinin yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen Selçuk Aydemir oturuyor. Yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir'in yer aldığı 50 m2 dizisinin oyuncu kadrosu da merak edildi. 50 m2 dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden yetenekli ve usta isimler yer alıyor. 50 m2 dizisinin oyuncu kadrosunun yanında bir de dizinin konusu merak ediliyor. Dizinin ismi bile başlı başına merak edilirken konusu oldukça dikkat çekti. Peki, Netflix'in yeni dizisi olan 50 m2 dizisinin konusu ne ? 50 m2 dizisi ne anlatıyor ? 50 m2 dizisi oyuncu kadrosunda kimler var ? 50 m2 dizisi karakterleri kimlerdir ?

50 m2 Dizisinin Konusu Nedir ?

Netflix'in yeni ve popüler dizisi olan 50 m2 dizisinin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor. Dizide Engin Öztürk'e başarılı isimler başrol oyuncu kadrosunda eşlik ediyor. Selçuk Aydemir'in yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu Burak Aksak'ın yazdığı 50 m2 dizisinin konusu izleyenler tarafından merak edilenler arasında oldu. 50 m2 dizisinin konusu, dizinin izleyenlere ne anlattığı merak edildi. 50 m2 dizisi ne anlatıyor ve konusu ne ?

50 m2 dizisinde ana karakter Gölge'dir. Dizide Gölge karakterine, Engin Öztürk hayat vermektedir. Engin Öztürk'ün hayat verdiği Gölge karakteri bir tetikçidir. Gölge, peşindeki çetelerden kurtulmak ve hayatta kalmak için kaçar. Gölge kaçarken bir mahallenin terzi dükkanına girer ve orada saklanır. Gölge'nin kaçarken girdiği terzi dükkanının sahibi ise vefat etmiştir. Gölge'nin terzi dükkanına geldiğini gören mahalle sakinleri ise Gölge'yi terzinin oğlu sanarlar. Terzinin oğlu sandıkları Gölge'yi mahalleli arasına alır ve kendi oğulları gibi bağrına basarlar ve onunla ilgilenirler.

Mahallelinin bu ilgisi ile peşindeki adamlardan rahatlıkla saklanabileceğini ve kamufle olabileceğini düşünen Gölge, hiç bozuntuya vermez ve bu yalanı sürdürmeye devam eder. Terzinin oğluymuş gibi davranmaya devam eden Gölge sanki mahalleliden biriymiş gibi davranır. Ancak bir süre sonra Gölge, mahalleli ile geçirdiği bu vakit süresince, mahalleliye alışır ve sanki onlardan biri gibi olur. Kendisini mahalleliden biri gibi hissetmeye başlar. Ancak başta söylediği büyük bir yalan vardır. Bu yalan er ya da geç ortaya çıkacaktır veya da kendisi bu durumu itiraf edecektir. Gölge gerçekleri söylediği zaman mahallelinin ona olan güvenini ve sevgisini kaybedeceğini de düşünür. 50 m2 dizisini izledikçe dizide neler olacağını, neler yaşanacağını ve Gölge'nin nasıl bir yol izleyeceğini göreceksiniz.

Netflix'de yayınlanan 50 m2 dizisini izleyenler iki gruba ayrıldı. 50 m2 dizisini bir grup çok sevip göklere yücelterek överken diğer bir grup ise adeta yerdi. 50 m2 dizisini sevmeyen izleyenler, Netflix'e böyle başarısız bir yapımın girmesini anlayamadıklarını söylediler. Ancak seven kısım ise böyle başarılı yapımların Türkiye'den çıktığı için mutlu olduklarını ve dizi ile gurur duyduklarını söylediler.50 m2 Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Dizide Yer Alan Karakterler;

Engin Öztürk - Gölge / Adem

Aybüke Pusat - Dilara

Kürşat Alnıaçık - Servet

Cengiz Bozkurt,

Tolga Tekin,

Özgür Emre Yıldırım,

Hasan Yalnızoğlu,

Murat Kılıç,

Gaye Gürsel 50 m2 dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerdir.

50 m2 Nerede Çekildi ?

50 m2 dizisinde bolca mahalle görüntüsü yer alıyordu. Küçük ve samimi mahalleleri gösteren dizi, İstanbul'da çekilmiştir. İstanbul'da Avrupa Yakası’nda bulunan semtler olan Fatih ve Beyoğlu ilçelerinin eski mahallelerinde 50 m2 dizisi çekilmiştir.