Hesaplara aktarılan 500 TL'lik ödeme konusunda bilgi verildi. Sizler de hesabınızı kontrol ederek ödemenin gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Peki bu para kimlerin hesabına neden yatırılıyor? Detayları ile birlikte haberimizde açıkladık.

TOKİ'den gelen açıklama ile birlikte, kurada ismi çıkmayanların başvuru parası iade edildi. Hesaplara aktarılan para hakkında genel bilgi verildi. Kura çekilişi yapılan yerlerde geçerli olan bu durum, kurayı kazanamayan vatandaşları kapsıyor. Dolayısıyla eğer bulunduğunuz bölgede kura çekilişi yapıldı ve sizin de isminiz çıkmadı ise paranız hesabınıza geri yatırılmaktadır. 500 TL'lik ödeme için banka hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Proje kapsamında milyonlarca vatandaşın başvurduğu ve ev sahibi olabilmek adına 500 TL'lik kayıt parasını yatırdığı biliniyordu. Şimdi ise ödemelerin ne zaman geri alınacağı soruluyor.

TOKİ Kayıt Para İadesi Ne Zaman?

TOKİ'nin kayıt veya başvuru parasını 5 iş günü içerisinde hesaplara yatırdığı bildirildi. Bu gelişme neticesinde TOKİ'nin ödemeler hakkında vatandaşı mağdur etmediği ve en hızlı şekilde paraların ödendiği bilgisi iletildi. 

toki

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

TOKİ Ücret İadesi Nasıl Alınıyor?

TOKİ ücret iadesi yetkili banka şubelerine bağlı ATM'lerden çekilebiliyor. Başvuru ve kayıt için ödediğiniz bu bedeli ortalama bir hafta içerisinde geri alabiliyorsunuz. Kurada adınız çıkmadı ise ödemeniz en hızlı şekilde yapılmaktadır. TOKİ Sosyal Konut Projesi'ne yapılan başvuru sayısının çok olmasından ötürü ödemelerde gecikme yaşanması ise normal. Ancak 5 iş gününü geçmeyecek şekilde vatandaşlara paraları iade ediliyor.