Bakanlığın duyurusuyla birlikte zamlı olarak ödenecek SED yardımları belli oldu. Öte yandan Eylül ayı içerisinde ödenen paranın 579 milyon TL olduğu da ortaya çıktı. 5704 TL yardım ödemesini kimler alacak? Ailelere sunulan şartlar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç duyan ailelerin yanında yer alarak onlara maddi destek sağlıyor. Aynı zamanda, çocukların daha iyi koşullarda büyümesi için ailelere ek destekler sunuluyor. Bu yardımlardan biri de Sosyal ve Ekonomik Destek programı kapsamında gerçekleştiriliyor. Bakan Göktaş'ın açıklamasına göre, bu program aracılığıyla 579 milyon TL'lik bir ödeme yapıldı. Bakan, aile yapısının korunmasının ve çocukların bu çerçevede sağlıklı bir biçimde büyümesinin önemli olduğunu belirtti. Buna ek olarak, ekonomik zorluklar nedeniyle ailelerin parçalanmasını engellemek amacıyla bu tür desteklerin sürdürüleceğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Ailelere 579 Milyon TL Ödendi!

Bakan Göktaş, toplumun her bireyine eşit hizmet götürmeyi amaçlayarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti ve Sosyal ve Ekonomik Destek programıyla ailelerin temel ihtiyaçlarına katkıda bulunduklarını söyledi. Eylül 2023'te bu program kapsamında ailelere toplam 579 milyon TL'lik bir ödeme gerçekleştirildi.

SED Yardımı Zamlı 5704 TL Oldu

2023 yılının ikinci yarısında SED yardımında bir artış oldu. Yapılan yüzde 17,55'lik zamla birlikte, daha önce 3 bin 38 lira alarak geçinen bir aile şimdi 3 bin 571 lira alacak. Ayrıca, koruma altındaki çocuklar için ailelere yapılan aylık yardımlar da 4.853 TL'den 5.704 TL'ye yükseltildi.