6 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Ağustos ayı evde bakım parası yattı mı?

6 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırılıyor. 2021 ağustos ayı evde bakım parası ödemeleri başladı mı? e Devlet evde bakım maaşı sorgulama….

Ekonomi 06.08.2021 - 09:11 06.08.2021 - 09:11 Volkan Arık

6 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesi hak sahipleri tarafından yine sabah saatlerinden itibaren araştırılmaya başlandı. Kurban Bayramının olduğu Temmuz ayında evde bakım parası ödemeleri erkene alınmış üstelikte zamlı olarak yatırılmıştı. Eylül ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlar maaş beklentisi içine girdi. Evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Ağustos ayı evde bakım parası ne zaman yatacak? evde bakım maaşı yatan iller listesi 6 Ağustos 2021 detayları haberimizde…

Evde bakım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay farklı illerde farklı günlerde ödeniyor. 6 Ağustos günü itibariyle de vatandaşlar evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırması yapmaya başladı. Temmuz ayında evde bakım parası ödemeleri Kurban Bayramı dolayısıyla erkene çekilmiş bayramdan önce yapılmıştı. Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? e Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde...

6 AĞUSTOS EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

6 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Evde bakım parası ödemeleri her ayın 15'inden itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlanıyor. O nedenle ağustos ayı evde bakım parası ödemeleri de 15 Ağustos tarihinden itibaren Belirlenen illerde ödenmeye başlanacak.

6-agustos-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-agustos-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-2

EVDE BAKIM PARASI 2021 NE KADAR?

Evde bakım maaşı ödemelerine Temmuz itibariyle zam geldi. 2021 yılının ilk 6 aylık dönemine ait enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte 1654 lira olan evde bakım parası 1798 lira oldu. Temmuz ayında vatandaşlar evde bakım maaşlarını zamlı olarak almaya başladı. Ağustos ayında da 1798 lira olarak hesaplara geçecek.

E DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım parası ödemeleri her ay farklı illerde farklı günlerde yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeleri e-devlet üzerinden sorgulamak mümkün. e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal destek ödemeleri bölümüne giderek evde bakım maaşının sizin bulunduğunuz ilde hangi gün ödeneceğini öğrenebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@