Okan Bayülgen’in 2009 yılında Cine5'te yaptıkları bir programda "Günaydın cicişler" dedikleri için kardeşlere Cicişler şeklinde seslenmesi ile aları Cicişler olarak kalan malum kardeşler hakkında öğrendikleriniz sizi bir hayli düşündürecek.

Öncelikle Twitter'da ve YouTube'da paylaşımlarıyla fenomen haline gelen kardeşlerin bitmez tükenmek bilmeyen kavgalarını biliyorsunuzdur. İşte bunlardan 2020 Nisan’ında erkek paylaşımı iddiası ile yaşadıkları yaralama ile bittiği için konu kapanmadı ve kardeşler ceza aldı. Olayın detayını daha sonra anlatıyor olacağız ama önce neden gündemi meşgul ettiklerine bakalım.

cicis-kardesler-esra-ceyda-ersoy-m1lW_cover

Kız kardeşinin izinden gittiği büyük abla Esra Ersoy asıl Hacı Sabancı için çektiği iddia edilen Cartier bileklik talebinde bulunduğu çıplak videosu, Instagram hesabından bornozunu indirip soyunduğu video paylaşımı gibi çılgınlıkların başında geliyor.

Ablasının izinden giden Ceyda Ersoy da bu hamlelere eşlik ederek gerek Acun'un kendisine iş vermemesi nedeniyle intihar edip, gerek ablasının pozlarına ve kavgalarına eşlik edip magazinde kendisine yer buluyor.

s-c6ab2f2a4ef40e94804cc231bf3fcd64327f57f0

Peki cicişler bu şekilde sosyal medya ve magazin malzemesi olarak neden farklılar. Çünkü aslında çizdikleri imajla çok tezat bir donanımları var.

Kardeşlerin büyüğü olan ve şimdilerde 34. yaşını süren Esra Ersoy, Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otel İşletmeciliği okumuş ve sonrasında Halkla ilişkiler müdürü olarak çalıştığı yılların ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almış.

Kardeş Ceyda Ersoy’un da bir farkı yok. Bilkent Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler okuyan Esra Ersoy da sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almış.

478_7

2010 yılında ‘Top Model Of Turkey’ yarışmasında Miss Fotomodel of Turkey seçildikten sonra, 2012’de Çin’de yapılan Miss Fotomodel of the World’da ülkemizi temsil ettmiş bir isim Ceyda Ersoy.

Ablasının yine izinden gidip benzer bir kariyerle sansasyonlar eşliğinde gündeme geldi Ceyda Ersoy da.

Esra’nın sansayon kariyeri 2007 yılında Behzat Uygur ile Melike Güner‘in sunduğu ‘Güzel ve Dahi’ isimli yarışma program ile başladı.Programda yaptıklarıyla adını duyurduktan sonra teklifler adeta yağdı ve tamamen ‘seksilik’ üzerine kurulan bir kariyer başlamış oldu.

Skandallar, ilişkiler, ilginç açıklamalar, kavgalar derken Esra Ersoy kardeşiyle birlikte gündemden hiç düşmedi.

76379

Kardeşler 2009 yılında Cine5'te yaptıkları bir programda "Günaydın cicişler" dediler ve ardından Okan Bayülgen'in onlara sürekli ciciş demesiyle bu ünvana sahip oldular.

Aldıkları eğitime bakıldığında acaba dedirten kardeşler, yazıp oynadıkları muhtemel kariyerlerinde başlarını belaya sokmuş görülüyorlar.

Gündemde kavgaları da meşhur olan kardeşlerin en son Etiler'deki evlerinde kavga ettikleri, polisin duruma müdahale ettiği ve kavganın hastanede bittiği de basına yansımıştı. Habere göre Esra, yerden aldığı parke parçasıyla kardeşi Ceyda'ya vururken, Ceyda, elindeki meyve bıçağını Esra'ya sapladı. Şişli Hamidiye Etfal hastanesi'ne giderek tedavi olan iki kız kardeş, doktor raporuna göre basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandıkları tespitinde bulunuldu.

Savcılıkta ifadeleri alınan iki kardeş, birbirlerinden şikayetçi olmasalar da hatta sonraki haberlerde bu yaralamayı reddedip barışsalar da İstanbul Ailenin Korunması Bürosu'nca savcılık tarafından 'Yaralama' suçunun şikayete bağlı olmadığı gerekçesiyle dava açılmış olup bu dava kapanmamıştı. Birbirlerini yaralayan iki kardeşin 1'er yıla kadar hapis istemiyle açılan dava da karar verildi.

s-c997c1d816dfb047e57509c55bc2639cf5390d5c

Atakan Irmak'ın haberine göre; mahkeme yapılan yargılama sonunda Ceyda Ersoy'un kardeşi Esra'ya evde bulunan parkeyle vurduğu gerekçesiyle basit yaralama suçunu işlediği sabit görülerek hakkında 112 gün adli para cezası verilmesine, Esra Ersoy'un ise kardeşi Ceyda'ya elinde bulunan meyve bıçağıyla yaraladığı gerekçesiyle 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Ciciş Kardeşlerin rol aldığı projeleri merak ediyorsanız eğer;

Gençler Son Olarak Davutoğlu'nu Rezil Ettiler! "Hocaefendi demedim" Dedi Ve Pişman Oldu! İşte Günün Kahkahası! Gençler Son Olarak Davutoğlu'nu Rezil Ettiler! "Hocaefendi demedim" Dedi Ve Pişman Oldu! İşte Günün Kahkahası!

2011 – Ruffles Reklamı

2009-2010 – Neşeli Günler –

2009-2010 – Burger King Reklamları- Vodafone reklam filmi

2009 – Kandıramazsın Beni Tv Programı

2009 – Manga – Klip – Dünyanın Sonuna Doğmuşum

2008 – Çarkıfelek – Hostes

2008 – Hürriyet Emlak Reklam Filmi

2008 – Hayat Güzeldir – Dizi Film

2007 – Güzel ve Dahi