6 Eylül 2021 Pazartesi okula gitmek zorunlu mu? 6 Eylül okullarda devam zorunluluğu var mı? Yüz yüze eğitim başlamadan önce öğrenciler bu soruların yanıtını merak ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle Neredeyse 2 yıldan bu yana uzaktan eğitim veren okullarda 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitim başlıyor. Okulların açılmasına sadece sayılı saatler kala öğrenci ve velilerin kafasında birçok soru ve soru işareti bulunuyor. Birçok öğrenci sabah saatlerinden bu yana 6 Eylül 2021 Pazartesi okula gitmek zorunlu mu sorusunun yanıtını bulmaya çalışıyor. Peki okullarda devam zorunluluğu var mı? Yüz yüze eğitime katılmak zorunlu mu? ilkokul, ortaokul ve liselerde okullara devam zorunluluğu var mı?

Okula gitmek zorunlu mu? Türkiye genelinde 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren tüm kademelerde yüz yüze eğitim başlıyor. Birçok veli ve öğrenci ise hafta sonunda okulların açılmasına sayılı saatler kala arama motorunda 6 Eylül Pazartesi günü okula gitmek zorunda mı sorusunun yanıtını arıyor. Peki 6 Eylül Okullar da devam zorunluluğu var mı? yüz yüze eğitime katılmak zorunlu mu? İşte velilerin ve öğrencilerin merak ve araştırdığı soruların yanıtları...

Emekliye Müjde: Son dakika açıklaması ile ödemeler 8100 TL'ye yükseltildi! Emekliye Müjde: Son dakika açıklaması ile ödemeler 8100 TL'ye yükseltildi!

6 EYLÜL 2021 PAZARTESİ OKULA GİTMEK ZORUNLU MU?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacağı Geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Öğrenciler ise 6 Eylül'de okula gitmek zorunlu mu sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Merak edilen sorulara yine Milli Eğitim Bakanlığı yanıt verdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada okullarda yüz yüze eğitimin Tam zamanlı olarak yapılacağı belirtilirken okullara devam zorunluluğu olduğu ifade edildi. Öğrenciler okullarda maske mesafe kuralları açısından da eğitim alacak.

DERS SÜRLERİ KISALACAK MI?

Merak edilen diğer bir soru ise ders süreleri kısalacak mı sorusunun yanıtı oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuya da açıklık getirerek derslerde herhangi bir kısalma olmayacağını koronavirüs salgını öncesinde öğrenciler okula nasıl tam zamanlı olarak gidiyorsa bundan sonrasında da eğitimin o şekilde devam edeceğini duyurdu. Okullarda öğrenci sayısı da dikkate alınarak ders saatleri 40 dakikaya açmayacak şekilde işlenecek. Okullarda koronavirüs salgınına karşı hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin uyması gereken birtakım önlemler de alındı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde covid 19’a karşı alınan bütün önlemler listelendi. Öğrenciler covid-19 önlemleri konusunda okul girişinde öğretmenleri tarafından da uyarılacak.