6 Haziran LGS sınavında kalem silgi verilecek mi? Cumartesi pazar hafta sonu kırtasiyeler açık mı?

6 Haziran LGS sınavında kalem silgi verilecek mi? Cumartesi pazar kırtasiyeler açık olacak mı? LGS sınavı ile ilgili detaylar…

Gündem 05.06.2021 - 13:14 05.06.2021 - 13:23 Volkan Arık

Binlerce öğrencinin katılacağı liselere geçiş sınavı olarak bilinen LGS için artık sayılı saatler kaldı. Öğrenciler ise sınav öncesinde kırtasiye ihtiyaçlarını gidermek için cumartesi pazar hafta sonu kırtasiyeler açık mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. LGS sınavında kalem silgi veriliyor mu sorusu da Bugün gündemde. İşte öğrencilerin LGS Sınavı ile ilgili merak ettiği soruların cevapları…

2021 LGS sınavında kalem silgi veriliyor mu? liselere geçiş sınavı olarak bilinen 2021 LGS sınavına sayılı saatler kala öğrencilerin aramaları yoğunlaştı. 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan sınav öncesinde Kırtasiye eksiklerini tamamlamak isteyen öğrenciler aynı zamanda cumartesi pazar kırtasiyeler açık mı çalışıyor mu gibi soruların yanıtını da öğrenmeye çalışıyor. Peki 2021 LGS sınavında kalem silgi verilecek mi?

6-haziran-lgs-sinavinda-kalem-silgi-verilecek-mi-cumartesi-pazar-hafta-sonu-kirtasiyeler-acik-mi-3

6 HAZİRAN'DA NE SINAVI VAR?

6 Haziran'da ne sınavı var, 6 Haziran Pazar yasaklar mı? 6 Haziran Pazar günü 2021 Liselere geçiş sınavı yapılacak. Türkiye genelinde uygulanacak olan sınav sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum olarak gerçekleşecek. koronavirüs tedbirleri kapsamında 6 Haziran Pazar günü sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Sınava girecek olan öğrenciler, refakatçileri ve sınav görevlileri yasaktan muaf olacak.

6-haziran-lgs-sinavinda-kalem-silgi-verilecek-mi

HAFTA SONU CUMARTESİ PAZAR KIRTASİYELER AÇIK MI?

LGS sınavının başlamasına kısa bir süre kala öğrenciler hafta sonu cumartesi pazar kırtasiyeler açık mı sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor. Cumartesi günü kırtasiyeler çalışıyor ve öğrenciler kırtasiyelerden eksiklerini tamamlayabilir. 6 Haziran Pazar günü sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen LGS sınavının 1. ve 2. oturumlarının yapılacağı saat dilimi aralığında kırtasiyeler hizmet vermeye devam edecek. Sokağa çıkma yasağından kırtasiye esnafının da muaf olacağı öğrenildi. Ayrıca sınava girecek olan öğrencilerin acil iş ve işlemlerini halledebilmek amacıyla 5 Haziran 2021 cumartesi günü 10.00 - 16.00 saatleri arasında 6 Haziran 2021 pazar günü ise 07.00 - 10.00 saatleri arasında nüfus müdürlükleri de hizmet verecek.

LGS SINAVINDA KALEM SİLGİ VERİLİYOR MU?

LGS sınavına girecek olan öğrencilere sınav binasında Kalem ve silgi verilmeyecek. Öğrencilerin yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı, 2 kalem, kalemtraş ve test kağıdını zedelemeyecek olan yumuşak bir silgi olması gerekiyor. Öğrenciler sınava girerken yanlarında etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede su bulundurabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@