6 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Temmuz ayı zamlı evde bakım maaşı ne zaman ödenecek?

6 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Temmuz ayı zamlı evde bakım maaşı ne zaman izlenecek? Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri ve detaylar haberimizde…

Televizyon 05.07.2021 - 18:09 05.07.2021 - 18:09 Volkan Arık

Her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım maaşı zam oranı bugün belli oldu. Temmuz ayından itibaren zamlı olarak ödenmeye başlanacak olan evde bakım maaşı ödeme tarihleri de merak edilmeye başlandı. 6 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte maaş zam oranları da belli oldu. Temmuz ayında zam yapılan sosyal destek ödemesi kalemlerinden biri evde bakım maaşı oldu. Son olarak Ocak ayında yapılan zamla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen Evde bakım maaşları 1654 lira olmuştu. Evde bakım maaşı Temmuz ayı zammı belli olurken ödemelerin ne zaman yapılacağı da hak sahipleri tarafından araştırılmaya başlandı. Peki zamlı Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? 6 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

6-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-temmuz-ayi-zamli-evde-bakim-maasi-ne-zaman-od-1

2021 zamlı evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Bugün sabah saatlerinde Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Haziran ayında enflasyon 1,94 olarak gerçekleşti. Rakamların açıklanması ile birlikte yılın ilk 6 ayındaki enflasyon farkı da ortaya çıktı ve maaşlara zam olarak yansıdı. Temmuz ayında gelen zamla birlikte evde bakım maaşı 1654 liradan 1798 liraya yükseldi. Temmuz ayı da dahil olmak üzere yılın ikinci yarısında evde bakım maaşı ödemelerinden faydalanan vatandaşlar 1798 TL olarak ödeme alacak.

6-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-temmuz-ayi-zamli-evde-bakim-maasi-ne-zaman-

Temmuz ayı evde bakım maaşı 2021 ödemeleri ne zaman başlıyor?

Zamlı evde bakım maaşı ödemeleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı da hak sahipleri tarafından araştırılıyor. Evde bakım maaşı her ayın 15’i ile 30’u arasında hak sahiplerinin hesabına yatırılıyor. Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri de 15 Temmuz 2021 günü başlayacak ve her gün farklı illerde hesaplara geçecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@