60 Ay Vadeli Yeni Halkbank İhtiyaç Kredisi Duyuruldu! Başvurular Rekor Kırdı

Halkbank müşterilerine 60 aya varan vade imkanlarıyla yeni bir destek paketi sunacağını açıkladı. Koşulları sağlayan her vatandaşımız bu kredi paketinden yararlanabilecek.

Ekonomi 25.06.2021 - 11:25 25.06.2021 - 11:25 Berkay Keskin

Vatandaşlarımızın finansmana erişmesini kolaylaştırmak için verilen bu düşük faizli kredilerde aynı zamanda esnek ödeme imkânı da sunulacak. 60 ay vadeli yeni Halkbank ihtiyaç kredisinin detayları haberimizde. 

HALKBANKTAN YENİ DESTEK PAKETİ

Halkbank salgın döneminde vatandaşlarımıza yeni destekler sunmaya devam ediyor. Zorlu günlere verdiği desteği banka temel destek kredileriyle başlatmıştı. Bu dönem boyunca da diğer bankalara göre ucuz krediler ve halk dostu ürün paketleri sunarak bu desteğini sürdürmüştü. Son olarak banka Nefes Kredisi vererek esnafın yanında olduğunu göstermişti. Şimdi ise koşulları sağlayan herkese 60 ay vadeli yeni Halkbank ihtiyaç kredisi veriliyor. 

TÜRKİYE BİR İLK

Halkbank kadın kooperatiflerinin desteklenmesi, sayılarının artması ve finansmana erişebilmesi için Türkiye’nin ilk Kadın Kooperatifleri Destek Paketi’ni duyurdu. Kadın Kooperatifleri, Halkbank’ın yeni destek paketiyle birlikte bankacılık hizmetlerinden kredi hizmetlerine kadar tüm ihtiyaçlarını hızlı, kolay ve düşük faiz oranlarıyla karşılayabilecekler. 

HALKBANK’IN YENİ KREDİ PAKETİNİN ÖZELLİKLERİ

Halkbank kadın kooperatiflerine destek çıkardığı yeri ürün paketinde birbirinden farklı kredi destekleri sunuyor. 

Makine- Ekipman Alım Kredisi 

Kadın Kooperatiflerinin birinci el makine ihtiyaçlarını karşılamak için Halkbank ürün paketine ayrıca makine-ekipman alım kredisi ekledi. Kredi kapsamında Ticaret Bakanlığı2nın KOOP-DES projelerinden hali hazırda hibe desteği alan kooperatifler için azami %, hibe desteği almayan kooperatifler içinde fatura bedelinin 0’üne kadar kredi desteği sunulacak. 

Hibe desteği alan kadın kooperatifleri için kredi üst tutarı 50 bin lira olurken almayanlar için 200 bin lira olarak açıklandı. 

Halkbank yeni ihtiyaç kredisi kapsamında kadın kooperatiflerine 6 ay ödemesiz dönemli toplamda 60 ay vadeli şekilde destek sunuyor. Krediler ise geriye eşit taksitli şekilde ödenecek. 

İstihdam Destek Kredisi

2 kişi ve üzeri çalışanı olan kooperatifler, altı ay içinde en az iki kadın çalışan daha istihdam edeceğini taahhüt ettiği durumda kişi başı 25 bin Türk lirası, toplamda da 125 bin Türk lirasına varan krediden yararlanabilecek. Kredi yıllık ,50 faiz oranıyla 36 ay vadeli şekilde verilecek. Vade aşıldığında ise kredinin faiz oranı aylık olarak hesaplanacak. Altı ay da ana para ödemesiz dönem bulunmakta. Kredi geriye eşit taksitlerle ödenecek. 

İşletme Kredisi

Banka aynı zamanda kooperatiflerin her türlü ihtiyaçları içinde işletme sermayesi sağlayacak. Fuar katılım, marka, patent ya da faturaya bağlı tüm harcamalar için bu krediden yararlanılabilecek. 
100 bin Türk lirasına kadar verilecek destek kredisinde 6 ay da ödemesiz dönem bulunuyor. 36 ay vade imkanıyla verilen kredi aylık eşit taksitli olarak kullandırılacak. Kredinin yıllık faiz oranı ise ,50. 

Gayri Nakdi Kredi Ürünleri

Aynı zamanda Halk Banka’sı kadın kooperatiflerini düşünerek bu zor dönemde faaliyetlerine devam edebilmeli içinde finansman desteği sunulacak. Kredinin limiti ise 100 bin Türk lirası olarak açıklandı.
Kuruluş, işleyiş ve denetim işlemlerine ait hizmetleri Ticaret Bakanlığınca gerçekleştiren 7 ve üstü istihdamı olanı, Ticaret Sicili bulunan, ortaklarının en az P’si kadın olan ya da hisseleri toplamının en az P’si kadına ortağa ait olan işletmeler yararlanabilecek. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@