Aralık ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi evde bakım parası ödemesi alan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Her ay olduğu gibi bu ay da araştırmalar yoğun bir şekilde yapılıyor. 7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yattı mı? evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Aralık ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı gibi soruların yanıtını haberimizin devamında sizler için derledik…

Evde bakım maaşı her ay düzenli olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeniyor. Bu ödemelerin amacı evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden koparılmadan ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması. Evde bakım aylığı alan vatandaşlar her ay arama motorunda ödemelerini hangi gün yapılacağına ilişkin araştırmalar yapıyor. Çünkü ödemeler Türkiye genelinde farklı illerde farklı günlerde yapılıyor. Peki 7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yattı mı? aralık ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? 7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Bakanlık listeleri il il, gün gün duyuruyor. Evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından açıklandıktan hemen sonra haberimizin devamında olacak.

7-aralik-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-aralik-ayi-evde-bakim-maasi-odemeleri-basladi-2

Evde bakım maaşı aralık ayı ödemeleri ne zaman yatacak?

Evde bakım parası ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ayın 15'i ile 30’u arasında yapılıyor. Ödemelerin 15 Aralık 2021 tarihinden itibaren hesaplara yansıması bekleniyor. T.C. kimlik no ve şifrenizle e-devlet girişi yaparak evde bakım maaşının hangi günlerde yatacağını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile maaş alanlar maaşlarını sms ile de sorgulayabilir.

Evde bakım maaşına zam gelecek mi?

Yıl sonu yaklaşırken vatandaşlar evde bakım maaşına zam gelecek mi? 2022 evde bakım maaşı ne kadar olacak gibi soruların yanıtını da araştırıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri Ocak ayında zamlı olarak yatmaya başlayacak. Evde bakım maaşı zammı memur maaş katsayısına göre belirleniyor. Yani kesin zam oranlarının belli olması için Aralık ayının enflasyon rakamlarının açıklanması gerekiyor.