7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu?

7 Haziran 2021 okula gitmek zorunlu mu? 7 Haziran'da okullar açılıyor mu? Veli ve öğrencilerin büyük bir merakla araştırdığı soruların yanıtını haberimizde sizler için derledik…

Gündem 06.06.2021 - 10:54 06.06.2021 - 10:58 Volkan Arık

Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden uzaktan eğitim 7 Haziran günü sona eriyor ve yüz yüze eğitim başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı duyuruda 7 Haziran 2021’de okullar açılacak mı sorusuna yanıt verdi. 7 Haziran 2021 Pazartesi günü ortaokul ve lise öğrencileri için yüz yüze eğitim başlayacak. Öğrenciler haftada iki gün okula gidecek. Peki 7 Haziran'da okula gitmek zorunlu mu? Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu var mı?

Türkiye'de ve dünyada bir yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgını nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitim alıyordu. 31 Mayıs tarihinde yapılan kabine toplantısında milyonlarca öğrenci ve aileyi ilgilendiren kararlar verildi. Haziran ayı içerisinde yüz yüze eğitimin başlaması kararı verilirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı. Peki 7 Haziran'da okullar açılıyor mu? 7 Haziran'da yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu var mı, okula gitmek zorunlu mu?

7-haziran-2021-okullar-aciliyor-mu-7-haziranda-okula-gitmek-zorunlu-mu-2

7 HAZİRAN'DA OKULLAR AÇILIYOR MU?

7 Haziran Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitim ortaokul ve lise öğrencileri için başlıyor. İlkokul öğrencileri ise geçtiğimiz hafta salı günü itibariyle ders başı yapmıştı. Haftada 2 gün olacak şekilde öğrenciler okula devam edecek. Ancak yüz yüze eğitim de devam zorunluluğu bulunmuyor. Öğrencilerin okula gitmeme dilekçesi vererek yüz yüze eğitime katılmak istemediklerini bildirmeleri gerekiyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise bu konuda sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz." dedi.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK 2021?

Türkiye genelinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri 18 Haziran tarihinde verilecek. Okullarda telafi programı eğitimleri ise 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler telafi eğitimlerine isteğe bağlı bir şekilde katılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@