7 milyar izlenmeyle Youtube'da izlenme rekoru kıran video !

18 Haziran 2016 tarihinden bu yana 7 milyar izlenen video, Youtube'da rekor kırdı. Güney Koreli Pinkfong şirketine ait olan  Baby Shark videosu rekor kırdı.

Gündem 03.11.2020 - 18:00 04.05.2021 - 04:24 İlan35
18 Haziran 2016 tarihinden bu yana 7 milyar izlenen video, Youtube'da rekor kırdı. Güney Koreli Pinkfong şirketine ait olan  Baby Shark videosu rekor kırdı. Milyonlarca çocuğunun diline takılan şarkı hız kesmeden ilerliyor. Sadece çocuklar değil, müzik piyasalarını etkisi altına alarak YouTube'da en çok izlenen video oldu.Daha önce Youtube'da izlenme rekorunu Latin pop şarkısı olan Luis Fonsi'nin Despacito olmuştu. 13 Ocak 2017'de yayınlanan Despacito şarkısı 3 sene içinde 7 milyar görüntülenmeye ulaşmıştı. Youtube'da en çok izlenme sayısına ulaşan şarkıyı yine bir şarkı geçti. Despacito'yu bir çocuk şarkısı olan Baby Shark tahtından etti. Baby Shark adlı çocuk şarkısı 7 milyardan fazla izlenme aldı.

Baby Shark videosunun tüm izlenme sayılarını birleştirince çıkan süre ise inanılmaz ! Baby Shark videosunun tüm zamanları kapsayan 7 milyarlık izlenmesi 30 bin yıl uzunluğuna eş değer ! 30 bin yıl uzunluğunda biz izlenme yakalayan Baby Shark videosu rekor kırdı.

Pinkfong şirketi yalnızca Baby Shark videosunun izlenmesiyle 5.2 milyarlık bir kazanç elde etti.

Pinkfong şirketi şarkı ile ilgili 2018'de BBC'ye açıklama yaptı. Jamie Oh, "Çocuk şarkıları genellikle çocuğunuzun uykuya geçmesine yardımcı olmak için yavaş bir ritme sahiptir. Baby Shark bunun tam tersi. Pinkfong'un Baby Shark şarkısı son derece canlı bir ritme ve eğlenceli dans figürlerine sahip. Animasyon oldukça canlı. Biz buna gelecek kuşağın K-Pop'u diyoruz." dedi.

Pinkfong Şirketi, Baby Shark şarkısını bir müzikale ve filme çevirmeyi düşündüğünü de açıkladı.Gelişmelerden Haberdar Olun

@