8 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Hangi illerde evde bakım maaşı yattı? Mart 2022 evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 8 Mart 2022 günü için yine en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Mart ayı evde bakım parası ne zaman yatacak, hangi illerde evde bakım maaşı yattı gibi sorular merak ediliyor. Mart ayının ortaları yavaş yavaş yaklaşırken, bu yıl Ocak ayında zamlanan evde bakım parasından faydalanan vatandaşların da aramaları başladı. Peki Mart 2022 evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller listesi 8 Mart 2022 belli oldu mu? Mart 2022 evde bakım maaşı sorgulama ekranı ve merak edilenler haberimizde…

Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz! Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı ödemeleri her ay düzenli olarak hak sahibi vatandaşların hesabına yatırılıyor. Evde bakım parası, evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli kişilerin bakımlarının sağlanması için ailelerine ödeniyor. Evde bakım aylığı alabilmek için öncelikle gelir kriterini karşılamak gerekiyor. Bakıma muhtaç kişinin yaşadığı hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması halinde evde bakım aylığı bağlanıyor. Peki 8 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Mart 2022 evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

8-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatti-mi-sorgulama-e-3

Mart 2022 evde bakım maaşı yattı mı?

2022 Mart ayı evde bakım maaşı henüz yatmadı. Evde Bakım Aylığı vatandaşların hesabına her ayın 15’i ile 30’u arasında yatıyor. Yani 8 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından yayınlanmadı. Ödemeler başladıktan sonra listeleri sizlerle paylaşacağız.

Evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Mart 2022 evde bakım maaşının hangi illerde ne zaman yatacağını sorgulamak mümkün. E-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan engelli ve evde bakım aylığı sekmesinden sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca maaşını Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla alanlar BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek de sorgulama yapabilir.