8 Mart'ta İstanbul’da otobüs, metrobüs, metro ücretsiz mi? Sadece kadınlara mı ücretsiz? İstanbul’da yarın toplu taşıma ücretsiz mi? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ücretsiz otobüs, metrobüs, metro kullanımı ve detaylar haberimizde…

8 Mart'ta İstanbul’da otobüs, metrobüs, metro kadınlara ücretsiz mi? İBB tarafından yapılan açıklama ile kadınlara müjde verildi. 8 Mart günü İstanbul’da toplu taşıma araçları kadınlara ücretsiz olacak. Ancak sadece ilk binişler için ücretsiz kullanım olacağı da duyuruldu. Peki, İETT İstanbulkart Mobil uygulama ücretsiz nasıl kullanılır? 8 Mart'ta İstanbul’da toplu taşıma kadınlara ücretsiz mi?

İBB son dakika açıklaması yaparak 8 Mart müjdesi verdi. Açıklamaya göre 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde QR kod ile İETT'yi kullanan kadınların toplu taşımaya ilk binişleri ücretsiz olacak. Peki, Ücretsiz ulaşım İETT İstanbulkart Mobil uygulama nasıl kullanılır? QR kod ile İETT'ye nasıl binilir? 8 Mart'ta İstanbul’da otobüs, metrobüs, metro kadınlara ücretsiz mi?

İstanbul’da 8 Mart’ta kadınlara toplu taşıma ücretsiz mi?

İBB son dakika açıklaması ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü müjdesi verdi. 8 Mart gününe özel olarak İstanbul’da toplu taşıma araçlarının kullanımı kadınlara ücretsiz olacak. İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanan kadınlar 8 Mart'a özel ücretsiz biniş hakkını kullanabilecek. Ücretsiz kullanım için kadınların telefonunda İstanbulkart Mobil uygulaması bulunmalı ve QR kod ile geçiş yapılmalı. QR kod ile yapılan geçişlerde ücret tahsil edilecek ancak sonrasında tahsil edilen ücret geri iade edilecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Ücretsiz İETT İstanbulkart Mobil uygulama nasıl kullanılır?

İETT İstanbulkart Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza ait olan uygulama market üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ardında kart bilgilerinizi ve kişisel bilgileri girebilir ve bakiye yükleyerek uygulama üzerinden İstanbulkart kullanmaya başlayabilirsiniz. Yanınızda kart taşımadan QR kod ile kullandığınız toplu taşıma aracına biniş yapabilirsiniz.