Çocuk sahibi olanlara SGK'dan bomba haber verildi. Bu anlamda 8 yaş altında çocuğunuz varsa 7557 TL para alıyorsunuz. Başvuru şartları ve detaylar sayfamızda yer alıyor.

SGK bağlamında yapılan yardımlar vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Bu bağlamda 8 yaş altındaki çocuklar içinde para verilmesi detayları bugün SGK tarafından açıklandı. Çocuk parası, emzirme parası ve doğum yardımı yapılıyor. Fakat çocğu kişinin bu yardımlardan haberi dahi yok. Bu paraları 5 yıl içinde SGK'dan almanız gerekiyor. Eğer almazsanız hakkınız yanıyor. 

Başvurular bugün başladı! SGK'dan 7557 TL çocuk yardımı!

8 yaş altı çocuğu olanlar bu ödemeyi hemen alın. Başvurular bugün başladı! SGK'dan 7557 TL çocuk yardımı! Doğum evveli ve ardından toplam 112 gün izin kullanan anneler, çalışmadıkları vakitın parasını alabiliyor. Asgari ücretlinin aldığı en düşük ödeme 7.325 lira oluyor. Sonrasında üstüne de 232 lira da emzirme parası da eklenince toplamda 8 yaş altında çocuğu olan annelere 7557 TL para veriliyor. 

SGK yardımları büyük çoğunlukla E-devlet üzerinden verilmektedir. Bu yönden baktığımız vakit SGK doğrultusundan verdiği bütün yardımlar rapor paraları, emzirme yardımları, cenaze parası, tıbbi malzeme yardımları,  ilaç ve ve yolluk gibi ihtiyaçlar e-devlet üzerinden başvurularak alınıyor. Hem de 1.100 TL pandemi yardım parası da bu şekilde alınıyor. 

Pandemi yardım ödemeleri bilindiği gibi milyonlarca vatandaşa soluk aldırmıştı. Bu anlamda paranın yatması amacıyla vatandaştan İBAN no isteniyor. Taktir edersiniz ki İBAN herkes doğrultusundan kullanılmıyor. İBAN nosu olmayan ya da yanlış olanlar ödemeleri PTT şubelerinden hemen alıyorlar. 

SGK tarafından verilen diğer yardımlar 

Muhtaç aylığı: 1475 TL

Yaşlılar için: 1084 maaş

Engelliler için 1298 TL

İşsizlik Maaşı: 2137 TL 

ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek ATM kartı bulunan müşterilere müjde: 50000 TL ödenecek

SGK'lı yani sigortalı olanların da  faydalanacağı desteklerden birisi de çocuk doğum parası. Bu ödeme ilk çocuk amacıyla 300 TL, ikinci çocuk amacıyla 400 TL ve 3 ya da daha çok çocuk amacıyla 600 TL olmakla birlikte toplam 1300 TL'ye çıkmaktadır.